Haber Detayı
20 Mayıs 2021 - Perşembe 09:57 Bu haber 416 kez okundu
 
“19 Mayıs, Türk Milletinin Ayağa Kalktığı Tarihtir”
Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, “19 Mayıs 1919, Türk milletinin işgal kuvvetleri karşısında vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı için ayağa kalktığı tarihtir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Samsun’da başlayan milli mücadele hareketi başarıya ulaşmış ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır.” dedi.
GÜNDEM Haberi
“19 Mayıs, Türk Milletinin Ayağa Kalktığı Tarihtir”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 102. yıldönümü ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

 

 

Tavlı, mesajında, 19 Mayıs tarihinin önemini gençlerin iyi anlaması gerektiğini belirtti.

 

 

-“19 Mayıs tarihinin önemini gençlerimiz iyi anlamalıdır”-

 

 

Bizlere emanet edilen vatan topraklarının bütün güzellikleriyle gelecek kuşaklara taşınmasının gençlerin görev ve sorunluluğunda olduğunu ifade eden Başkan Tavlı, şunları söyledi:

“19 Mayıs 1919, Türk milletinin işgal kuvvetleri karşısında vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı için ayağa kalktığı tarihtir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Samsun’da başlayan milli mücadele hareketi başarıya ulaşmış ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır. Bu mücadele sonunda Türk milletinin, bağımsız ve hür yaşama hedefi bir kez daha gerçekleşmiş oldu. Atatürk’ün gençliğe armağan ettiği ve “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlanan 19 Mayıs tarihinin önemini gençlerimiz iyi anlamalıdır. Her türlü zorluğa rağmen ecdadımızın göstermiş olduğu fedakârlık neticesinde milletimiz kenetlenerek milli mücadeleyi büyük bir azim ve kararlılıkla sürdürmüştür. Bizlere emanet edilen vatan topraklarını bütün güzellikleriyle gelecek kuşaklara taşımak gençlerimizin görev ve sorumluluğundadır. Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kurtuluş savaşının kahramanlarını, şehit ve gazilerini saygı ve şükranla anıyorum.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “19, Mayıs,, Türk, Milletinin, Ayağa, Kalktığı, Tarihtir”,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X