Haber Detayı
27 Temmuz 2021 - Salı 14:46 Bu haber 348 kez okundu
 
İl Afet Acil Durum Yönetimi Toplandı
İlimiz için meteorolojiden yapılan kuvvetli yağış uyarısı üzerine İl Afet Acil Durum Yönetimi Merkezi, Vali Tuncay Sonel'in başkanlığında toplandı.
GÜNDEM Haberi
İl Afet Acil Durum Yönetimi  Toplandı

 

 

 

 

 27.07.2021 günü (bugün) saat 05.00'de, Vali Tuncay Sonel'in başkanlığında, ilgili kurum müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda; İlimizde meydana gelebilecek herhangi bir afet olayında alınacak tedbirler görüşüldü ve Vali Tuncay Sonel tarafından kurumların araç, gereç ve personelleri ile olası bir afet durumuna karşı her an hazır olunması talimatı kurum müdürlerine iletildi. 

 

 

 

 

Vali Tuncay Sonel, afet olaylarında devreye konan Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP Ordu)'nda görevli kurumlara görevleri ve afet anındaki hareket tarzlarını da hatırlatarak, her an müdahaleye hazır olmalarını istedi. 

 

 

 

 

 

 

Toplantıda, ilimizde daha önce yaşanan afet olaylarında meydana gelen hadiseler de değerlendirilerek, benzer durumların tekrarlanmaması için ilgili kurumlarca gerekli iyileştirme çalışmalarının yapılması, iyi organize olunması, işbirliği içinde meydana gelen olaylara ivedilikle müdahale edilmesi hususları kararlaştırıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İl, Afet, Acil, Durum, Yönetimi, , Toplandı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X