Haber Detayı
05 Ağustos 2019 - Pazartesi 13:02 Bu haber 6280 kez okundu
 
Randıman Filminin Çekimleri Tekkiraz’da Devam ediyor
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Destekleme Kurulu’nca değerlendirilen 394 projeden ilk filmini çekecek ve toplam 9 milyon 250 bin lira destek verilecek 13 yönetmenin projesi arasına giren ‘Randıman’ adlı sinema filminin çekimleri başladı.
SANAT Haberi
Randıman Filminin Çekimleri Tekkiraz’da Devam ediyor

Ünyeli Yönetmen Mehmet Hoşnut’un “Randıman” adlı filmi “İlk Filmini Gerçekleştirecek Yönetmen Projesi”nde 13 yönetmen arasında seçilerek başarıya imza atan uzun metrajlı sinema filmi olarak dikkat çekmişti.

Çekimlere Tekkiraz’da devam ediliyor

Yönetmenliğini Ünyeli Mehmet Hoşnut’un, Genel Yönetmenliğini Emrah Saltık’ın, Senaristliğini Kerim Aydemir’in yaptığı sinema filminin çekimleri Altınordu İlçe Merkezi ve Karaoluk Şelalesi’nin ardından Ünye Tekkiraz mahallesinde devam ediyor.
Ordu’nun aile yapısı ve kültürünü işleyen komedi filminde Bilge Yalçınkaya, Cezmi Baskın ve Feriha Eyüpoğlu  gibi ünlü oyuncular yer alıyor.

Öte yandan Salih Kalyon gibi sevilen oyuncular da Ordu’ya gelerek randıman filminin çekimlerine katılacak.

Aile-komedi filmi

Yönetmen Mehmet Hoşnut, sinema filminin 2020 yılının mart ayında vizyona girmesini beklediklerini söyleyerek, şu açıklamayı yaptı:

“Filmimizin, sinema ve kültürel anlamda bölgemize katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Çünkü yaşadığımız şehirdeki insanların mizaç yapısı ve bölgemizin kültürel renkliliğinin artık beyaz perdeye aktarılması gerektiğini düşünüyoruz. Filmimizin hikayesi ise İstanbul’da ve Ordu’da yaşanmış hikayelerden esinlenmiştir.  Tür olarak bir Aile-Komedi filmi.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Randıman, Filminin, Çekimleri, Tekkiraz’da, Devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X