Haber Detayı
05 Ağustos 2019 - Pazartesi 13:03 Bu haber 2031 kez okundu
 
Oyuncu Simsarlarına Dikkat
Ordu’da son günlerde dizilere oyuncu seçmesi yaptığını ileri sürerek binlerce gencin hayaliyle oynayan cast ajansları konusunda Turizm İl Müdürü Uğur Toparlak uyarıda bulundu: “Valilik izni olmayan ajansların seçmelerine itibar göstermeyin.”
GÜNDEM Haberi
Oyuncu Simsarlarına Dikkat

Yapımcıları doğasıyla büyüleyen Ordu’nun başı, sahte cast ajanlarıyla dertte… Önceki gün dizilere oyuncu seçmesi yapacağını ileri sürerek yüzlerce genci mülakata alan ve oyuncu olmak isteyen gençlerden 650 TL kayıt parası isteyen cast ajansının korsan olduğu öğrenildi. Cast ajansının ihbar edilmesi üzerine güvenlik güçleri konuyla ilgili soruşturma başlatarak, gençlerin hayallerinin çalınmasına fırsat vermedi. Kültür ve Turizm İl Müdürü Uğur Toparlak da oyunculuk hayali kuran gençlere çağrıda bulunarak, valilik izni olmayan ajansların seçmelerine itibar gösterilmemesi gerektiğini söyledi.

 

“DİZİ ÇEKİLMESİNİ FIRSAT BİLEN DOLANDIRICILAR”

 

Toparlak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Ordu’da şu anda ‘Kuzey Yıldızı’ adlı bir dizi çekiliyor. Bu tür organizasyonları fırsat bilen korsan ajansalar ortaya çıkarak, bu bölgede dizi çekimi yapıldığı için yeni yüzler aradıkları bahanesiyle dolandırıcılık yapıyorlar. Kolluk kuvvetleri söz konusu olay üzerine bu ajansın insanları kandırmasının önüne geçti. Özellikle gençlerimiz korsan cast ajanslarının yalanına inanmasınlar. Şu anda Ordu’da herhangi bir oyuncu seçmesi yok. Olsa bu valilik izniyle gerçekleşiyor. Valilik izni olmayan ajansların seçmelerine kimse itibar göstermeyin” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Oyuncu, Simsarlarına, Dikkat, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X