Haber Detayı
20 Haziran 2021 - Pazar 18:24 Bu haber 564 kez okundu
 
Büyükşehirden Kadın Balıkçılara Müjde
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Perşembe Kovanlı Barınağı kadın balıkçıların talebini yerine getirdi.
GÜNDEM Haberi
Büyükşehirden Kadın Balıkçılara Müjde

 

 

Büyükşehir Belediyesi il genelinde bulunan balıkçıların daha modern ve işlevsel bir yerde çalışması, barınması ve depolama yapabilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Bu barınaklardan biri olan Perşembe Kovanlı Barınağı’nın da Büyükşehir Belediyesi tarafından iyileştirme çalışmaları yapılacak. Bu iyileştirmelerin yanında bir süre önce Kovanlı Barınağı’nda balıkçılık yapan kadınların Başkan Güler’den soğuk ve sıcaktan korunmak, satışlarını daha kolay yapabilmek için talep ettikleri barınma ve satış alanları da kadın balıkçılara temin ediliyor.

 

 

 

 

 

“BARINMA VE SATIŞ NOKTALARI KADINLARIMIZ İLE BULUŞTURULUYOR”

 

 

 

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanı Aytekin Başköy, “Kovanlı Barınağı’ndaki kadın balıkçılarımızın bir süre önce Başkanımız Hilmi Güler’den talep ettikleri barınma ve satış noktaları da kadınlarımız ile buluşturuluyor. Tüm bu çalışmalarımız balıkçılarımıza hayırlı olsun” dedi.

 

 

 

 

 

Daire Başkanı Başköy şöyle konuştu:

 

 

 

“Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler il genelinde balıkçılarımızın daha modern şartlarda mesleklerini sürdürebilmeleri için çalışıyor. Bunlardan biri olan Perşembe Kovanlı Barınağı da günümüz şartlarına uygun olarak Başkanımızın talimatlarıyla iyileştiriliyor. Kovanlı Barınağı’ndaki kadın balıkçılarımızın bir süre önce Başkanımız Hilmi Güler’den talep ettikleri barınma ve satış noktaları da kadınlarımız ile buluşturuluyor. Tüm bu çalışmalarımız balıkçılarımıza hayırlı olsun. Bundan sonra Kovanlı kadın balıkçılarımız modern bir ortamda rahatlıkla mesleklerini yapabilecekler.”

 

 

 

ETÜT ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

 

 

 

Büyükşehir Belediyesi Perşembe ilçesi Kovanlı Balıkçı Barınağı’nı sil baştan düzenleyecek altyapı etüt çalışmaları tamamlayarak üstyapı uygulama proje çalışmalarına başladı. Böylelikle yakın zamanda Kovanlı Balıkçı Barınağı modern görüntüsüne kavuşacak.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükşehirden, Kadın, Balıkçılara, Müjde,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X