ÜNYE BELEDİYESİ ATIK GETİRME MERKEZİ HİZMETE AÇILDI

BÖLGE GÜNDEMİ 07.06.2024 - 15:04, Güncelleme: 07.06.2024 - 15:04 1136+ kez okundu.
 

ÜNYE BELEDİYESİ ATIK GETİRME MERKEZİ HİZMETE AÇILDI

Ünye Belediyesi çevre koruma ve geri dönüşüm projelerini hızla hayata geçirmeye devam ediyor.
    Bu kapsamda geri dönüşüm konusunda geçtiğimiz yıl Kompos ve Sokak Hayvanları Mama Tesisini hizmete sunan Ünye Belediyesi son olarak Atık Getirme Merkezini hizmete açtı. Ünye Yunus Emre Mahallesinde yapımı tamamlanan tesis, bugün düzenlenen törenle hizmete girdi. Törene Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ordu İl Müdürü Hüseyin Öztürk, Siyasi Parti İlçe Başkanları, STK Temsilcileri, Oda Başkanları, Protokol, Okul Temsilcileri ve Öğrenciler katıldı. Başkan Tavlı, “Sıfır Atık Noktasında Bölgede Lider Konumdayız” Açılışta bir konuşma yapan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, daha yaşanabilir bir dünya için geri dönüşümün önemine dikkat çekti. Başkan Tavlı, “Çevremiz kirlendikçe iklim değişikliklerinin nelere sebep olduğuna hep birlikte şahit oluyoruz. Bu nedenle havanın, çevrenin ve doğanın temiz tutulması, gelecek nesillere emanet edeceğimiz en güzel miraslardan bir tanesidir. Yerel yönetim olarak Ordu ilimizde ilk olarak bölgemize kazandırdığımız Atık Getirme Merkezi ile beraber halkımızın katılım ile birlikte çevreye ve doğaya saygılı bir şehir olarak ilçemizde bu organizasyonun öncüsü olalım istiyoruz. Dedi. Başkan Tavlı, “Şehrimizde Doğalgaz Kullanımını Yayarak Hava Kirliliğini Sona Erdirdik” Çevreyi koruma anlamında hava kirliliğini de önemine değinen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, doğalgaz kullanımını kent geneline yayarak hava kirliliğini önüne geçtiklerini kaydetti. Başkan Tavlı 2023-2024 kışını ilçede ilk kez hava kirliliği yaşanmadan geçirdiklerinin altını çizdi. Başkan Tavlı, “Kompos ve Sokak Hayvanları Mama Tesisimizle Gıda Atıklarını Geri Kazandırıyoruz Geri dönüşüm anlamında geçtiğimiz yıl hizmete sunulan Kompos ve Sokak Hayvanları Mamam Tesisinden de bahseden Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Özellikle ekmek başta olmak üzere gıda atıklarını tesislerimizde işliyor ve sokak hayvanlarımız için uzun ömürlü kuru mama haline getiriyoruz. Mamalarımız ise tamamen ücretsiz şekilde dağıtılıyor” dedi. Atık Getirme Merkezinde 14 Farklı Kategoride Ayrıştırma Yapılacak Atık Getirme Merkezinde 14 farklı kategoride ayrıştırma yapılacağını kaydeden Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Çevreye atılan atıklar böylece yeniden geri dönüşümle kazandırılacak ve aynı zamanda ekonomiye de katkı sağlamış olacak” dedi. Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, “Ünye Belediyemizi Tebrik Ediyorum” Geri Dönüşümün önemine dikkat çeken Ünye Kaymakamı Ayhan Işık ise Ünye Belediyesi ve Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’yı gerçekleştirdikleri projelerden dolayı tebrik etti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ordu İl Müdürü Öztürk, “Ünye Belediyesi’nin Projesi Ordu’da Bir İlk” Ünye Belediyesinin hizmete sunduğu Atık Getirme Merkezinin Ordu’da bir ilk olduğunu ve bu nedenle teşekkür ettiklerini kaydeden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ordu İl müdürü Hüseyin Öztürk, konuşmasının ardından Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’ya “Sıfır Atık Belgesi” takdim etti. Yapılan duaların ardından tesisin açılışı gerçekleştirildi.  
Ünye Belediyesi çevre koruma ve geri dönüşüm projelerini hızla hayata geçirmeye devam ediyor.

 

 

Bu kapsamda geri dönüşüm konusunda geçtiğimiz yıl Kompos ve Sokak Hayvanları Mama Tesisini hizmete sunan Ünye Belediyesi son olarak Atık Getirme Merkezini hizmete açtı.

Ünye Yunus Emre Mahallesinde yapımı tamamlanan tesis, bugün düzenlenen törenle hizmete girdi.

Törene Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ordu İl Müdürü Hüseyin Öztürk, Siyasi Parti İlçe Başkanları, STK Temsilcileri, Oda Başkanları, Protokol, Okul Temsilcileri ve Öğrenciler katıldı.

Başkan Tavlı, “Sıfır Atık Noktasında Bölgede Lider Konumdayız”

Açılışta bir konuşma yapan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, daha yaşanabilir bir dünya için geri dönüşümün önemine dikkat çekti. Başkan Tavlı, “Çevremiz kirlendikçe iklim değişikliklerinin nelere sebep olduğuna hep birlikte şahit oluyoruz. Bu nedenle havanın, çevrenin ve doğanın temiz tutulması, gelecek nesillere emanet edeceğimiz en güzel miraslardan bir tanesidir. Yerel yönetim olarak Ordu ilimizde ilk olarak bölgemize kazandırdığımız Atık Getirme Merkezi ile beraber halkımızın katılım ile birlikte çevreye ve doğaya saygılı bir şehir olarak ilçemizde bu organizasyonun öncüsü olalım istiyoruz. Dedi.

Başkan Tavlı, “Şehrimizde Doğalgaz Kullanımını Yayarak Hava Kirliliğini Sona Erdirdik”

Çevreyi koruma anlamında hava kirliliğini de önemine değinen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, doğalgaz kullanımını kent geneline yayarak hava kirliliğini önüne geçtiklerini kaydetti. Başkan Tavlı 2023-2024 kışını ilçede ilk kez hava kirliliği yaşanmadan geçirdiklerinin altını çizdi.

Başkan Tavlı, “Kompos ve Sokak Hayvanları Mama Tesisimizle Gıda Atıklarını Geri Kazandırıyoruz

Geri dönüşüm anlamında geçtiğimiz yıl hizmete sunulan Kompos ve Sokak Hayvanları Mamam Tesisinden de bahseden Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Özellikle ekmek başta olmak üzere gıda atıklarını tesislerimizde işliyor ve sokak hayvanlarımız için uzun ömürlü kuru mama haline getiriyoruz. Mamalarımız ise tamamen ücretsiz şekilde dağıtılıyor” dedi.

Atık Getirme Merkezinde 14 Farklı Kategoride Ayrıştırma Yapılacak

Atık Getirme Merkezinde 14 farklı kategoride ayrıştırma yapılacağını kaydeden Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Çevreye atılan atıklar böylece yeniden geri dönüşümle kazandırılacak ve aynı zamanda ekonomiye de katkı sağlamış olacak” dedi.

Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, “Ünye Belediyemizi Tebrik Ediyorum”

Geri Dönüşümün önemine dikkat çeken Ünye Kaymakamı Ayhan Işık ise Ünye Belediyesi ve Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’yı gerçekleştirdikleri projelerden dolayı tebrik etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ordu İl Müdürü Öztürk, “Ünye Belediyesi’nin Projesi Ordu’da Bir İlk”

Ünye Belediyesinin hizmete sunduğu Atık Getirme Merkezinin Ordu’da bir ilk olduğunu ve bu nedenle teşekkür ettiklerini kaydeden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ordu İl müdürü Hüseyin Öztürk, konuşmasının ardından Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’ya “Sıfır Atık Belgesi” takdim etti.

Yapılan duaların ardından tesisin açılışı gerçekleştirildi.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberunye.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.