Haber Detayı
28 Mart 2019 - Perşembe 17:45 Bu haber 1993 kez okundu
 
Ünye'de tiyatronun güçlü bir geçmişi var
Ünye Belediye Başkan Vekili Orhan Gürel 27 Mart Tiyatrolar Günü dolayısıyla yaptığı yazılı basın açıklamasında Tiyatronun toplumsal mesaj içeren sosyal bir etkileşim biçimi olduğunu söyledi.
SANAT Haberi
Ünye'de tiyatronun güçlü bir geçmişi var

Tiyatronun Ünye'de güçlü bir geçmişinin olduğuna dikkat çeken Gürel; Ünye’nin Ferhan Şensoy, Erdal Beşikçioğlu gibi başarılı tiyatro sanatçıları yetiştiren bir kent kimliğinin olduğunu söyledi.

Gürel, tiyatronun önemine vurgu yaparak özellikle gençlerin bu sanat dalında yoğunlaşarak kişisel gelişimlerine katkı sağlayabileceklerine işaret etti.

Tiyatronun izleyici üzerindeki etkisinin sinema gibi diğer görsel sanatlardan çok daha farklı olduğunu söyleyen Ünye Belediye Başkan Vekili Orhan Gürel, izleyiciyi içine alan ve adeta bütünleşen bir sanat dalı olan tiyatronun bu özelliği ile tüm diğer sanat dallarından daha önemli bir duruşunun olduğunu kaydetti.

Ünye Kültür Sarayı ile Tiyatro Etkinlikleri Artacak

Ünye’de bir zamanlar tiyatro ve benzeri gösteri alanlarının olduğunu söyleyen Gürel, önümüzde ki dönemde yatırım programında olan ve ihalesi yapılan Ünye Kültür Sarayı’nın hayata geçirilmesi ile birlikte kentin bu alanda yeniden faal olduğu günlere döneceği müjdesini verdi. Ünye Kültür Sarayında tiyatro sahneleri ve atölyelerinin olacağını belirten Ünye Belediye Başkan Vekili Orhan Gürel, böylece önemli bir sanatsal etkinliğin yeniden Ünyelilerle buluşacağını belirtti.

Ünye’nin Ferhan Şensoy, Erdal Beşikçioğlu gibi başarılı tiyatro sanatçıları yetiştiren bir kent kimliğinin olduğunu dile getiren Gürel, tiyatronun önemine vurgu yaparak özellikle gençlerin bu sanat dalında yoğunlaşarak kişisel gelişimlerine katkı sağlayabileceklerini vurguladı.

Ünye Belediye Başkan Vekili Orhan Gürel, “Bu vesile ile 27 Mart Tiyatrolar Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ünye'de, tiyatronun, güçlü, bir, geçmişi, var,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X