Haber Detayı
15 Mart 2021 - Pazartesi 22:39 Bu haber 830 kez okundu
 
Ünye Belediyesi, Bölgede Tek Olacak Olan Eğitim Pistini Hayata Geçiriyor
Ünye Belediyesi, Cevizdere’de bulunan Binicilik ve Sosyal Tesisleri içinde bölgede tek olacak olan ‘Çocuk Trafik Eğitim Pisti’ni hayata geçiriyor. Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, ‘Çocuk Trafik Eğitim Pisti’ alanında ki incelemeler sırasında yaptığı açıklamada, “Geçmişte kaderine terk edilmiş olan binicilik tesislerini yeniden inşa ederek ayağa kaldırdık. Bunun yanı sıra bölgede ilk ve tek olacak olan eğitim pistini de buraya inşa ederek ilçemiz için önemli bir yatırıma imza atmış olacağız.” dedi.
YAŞAM Haberi
Ünye Belediyesi, Bölgede Tek Olacak Olan Eğitim Pistini Hayata Geçiriyor

Ünye’de, belediye tarafından yaklaşık 5 bin metrekare alan üzerine, içerisinde çok sayıda donatının bulunduğu Çocuk Trafik Eğitim Pisti Yapılıyor.

 

 

 

Belediye Başkanı Hüseyni Tavlı, beraberinde AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Partinin Yönetim Kurulu, Meclis Üyeleri ve basın mensupları ile çalışma yapılan alanda incelemelerde bulundu.

 

 

 

İlçe Başkanı Argan, “Trafik Eğitimi Konusunda Çok Değerli Bir Çalışma”

 

 

Çalışmanın devam ettiği alanda bir açıklama yapan AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, “Bugün burada Ünye Belediyemizin yapmış olduğu çok güzel çalışmalardan bir tanesindeyiz. 2021 yılı Ünye açısından bir açılım ve hizmet yılı olacağından bahsetmiştik. Bu açıdan baktığımızda Ünye Belediyemiz binicilik tesislerini çok güzel bir donatı haline getirmenin gayreti içerisindedir. Trafik konusunda işin temelinin ailede yattığını vurgulamak istiyorum. Bu anlamda ailelerinde çocuklarına bu eğitimi verebilmesi adına böylesi değerli bir çalışanın ortaya konmasının çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Ünye Belediye Başkanımız Sn. Hüseyin Tavlı ve değerli çalışma arkadaşları böylesi bir güzel çalışmayı özenle ortaya koymuşlardır. Ben böyle bir çalışmayı ortaya koydukları için teşekkür ediyorum,” dedi.

 

 

 

Başkan Tavlı, “Ünye’mize Semt Sahaları Kazandırılıyor”

 

 

Çocuk Trafik Pisti alanında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, geçtiğimiz hafta Ordu ziyaretinde bulunan ve Ünye’de çeşitli yatırımların müjdesini veren Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ederek sözlerine başladı.

 

 

 

Başkan Tavlı, “Sayın Bakanımıza Ünye ilçemizin talep ve ihtiyaçlarını ilettik. Gölevi mahallemizde bir adet yarı olimpik kapalı yüzme havuzu yapılması ile ilgili sözünü verdiler. Yine muhtelif noktalarda 3 tanesi açık ve kapalı olmak üzere bir tanesi Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne, bir tanesi Atatürk mahallemize, bir tanesi Pelitliyatak mahallemize halı saha, Tekkiraz mahallemize de bir adet basketbol ve voleybol sahası kazandırılacak. Bu vesileyle yatırımların ilçemize kazandırılmasındaki desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Dr. Mehmet Hilmi Güler’e, Valimiz Sn. Tuncay Sonel’e, Milletvekillerimiz Sn. Şenel Yediyıldız, Sn. Ergün Taşçı, Sn. Metin Gündoğdu’ya ve İl Başkanımız Sn. Halit Tomakin’e teşekkür ediyorum.” diye konuştu

 

 

 

Başkan Tavlı, “Çocuk Trafik Eğitim Pisti Bölgede Tek Olacak”

 

 

Ünye Belediyesi Binicilik ve Sosyal Tesislerinde inşası süren ‘Çocuk Trafik Eğitim Pisti’nin bölgede tek olacağını belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyni Tavlı, “Burası geçmiş dönemlerde kaderine terkedilmiş alanlarımızdan bir tanesiydi. Yaptığımız çalışmalardan sonra bu tesisimize hemşerilerimizin ciddi ilgilisi görmüş olduk. Burada yaklaşık 9 dönümlük bir boş alan vardı. Bu alanın yine yaklaşık 5 bin metrekarelik bölümüne Çocuk Trafik Eğitim Pistini oluşturuyoruz. Burada bir şehrin trafik açısından içerisinde bulunan hastane, okul, bina, yol, üst geçit, hemzemin geçit gibi her yönde simülasyonunu gerçekleştireceğiz. Çocuklarımız eğitimciler eşliğinde akülü araçlarla bu eğitimden yararlanmış olacaklar. Eğitimleri Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve İlçe Emniyet Müdürlüğümüz işbirliği ile vereceğiz. Eğitimleri hafta içinde gruplar halinde ücretsiz olarak düzenleyeceğiz. Bu alanda yine 190 metrekare idare binası, 67 metrekare akülü araçların konulacağı alan, macera parkı şeklinde oyun alanı ve diğer donatılar olacak. 2,5 milyon liranın üzerinde bir maliyetle hayata geçirdiğimiz bu çalışmamızda sona yaklaşıyoruz. İlçemize ve çocuklarımıza hayırlı olsun.” dedi.

 

 

 

Amatör Spor Kulüpleri İçin Yerleşke

 

 

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ayrıca yine Binicilik ve Sosyal Tesisleri alanında amatör spor kulüpleri için 6 adet yerleşkenin temel çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. Başkan Tavlı, “Bu çalışmada hem proje bazında hem de eksikliklerin giderilmesi noktasında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze destek veriyoruz. Böylece amatör spor kulüplerimizin gelişimine katkı sunmak adına yerel yönetim olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmiş olacağız. Tüm bu çalışmalarla tesislerimiz çok daha fazla ziyaretçinin gelerek doya doya vakit geçirdiği bir alan olacak.” diye konuştu.

 

 

 

Yunus Emre Yılı İçin Etkinlikler Planlanıyor

 

 

2021 yılının Yunus Emre ve Türkçe yılı ilan edildiğini hatırlatan Ünye Belediye Başkanı Hüseyni Tavlı, bu minvalde bu yıl Ünye’nin kabrine ev sahipliği yaptığı Yunus Emre’nin ve ilçemizin tüm Türkiye’de ve dünyada duyulması için etkinlikler planlandığını belirterek, bu kapsamda Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Ünye Yunus Emre Derneği ile birlikte yapılacak organizasyonlarla ilgili çalışma başlattıklarını söyledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ünye, Belediyesi,, Bölgede, Tek, Olacak, Olan, Eğitim, Pistini, Hayata, Geçiriyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X