Haber Detayı
07 Mayıs 2018 - Pazartesi 23:17 Bu haber 4755 kez okundu
 
Ülkü Ocaklarından “Diriliş Gecesi”
Ünye Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, “Diriliş Gecesi” düzenledi. Geceye katılanları, Ozan Manas ve Ali Kınık sevilen şarkılarıyla coşturdu.
SANAT Haberi
Ülkü Ocaklarından “Diriliş Gecesi”

Ünye Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 6 Mayıs Pazar akşamı Ünye Kapalı Spor Salonu’nda “Diriliş Gecesi” düzenledi.

Gecede ilk olarak Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Doktor Devlet Bahçeli ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un mesajlarını Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Milletvekili Aday Adayı Ahmet Erkan Birben okudu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden programda Ünye Ülkü Ocakları Ortaöğretim Biriminden Şeref Al Kur’an-ı Kerim okudu. 

-“Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur”-

Gecede ilk konuşmayı yapan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Ünye İlçe Başkanı Bedri Kesimoğlu, Türk’ün Türk’ten başka dostunun olmadığını ifade ederek şunları söyledi:

“Bu gece öyle afakî ve beyhude bir gece değildir. Bu gece bir olmanın gecesidir. Bu gece dün bir olduğumuz gibi bundan sonrada bir olacağımızı vatan toprağının dört bir yanına ilan etme gecesidir. Bu gece diriliş gecesidir. Bizim sesimiz Sultan Alparslan’ın Malazgirt’ten, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’dan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan Başbuğumuzun ve ülkücülerin zindanlarından çıkarak bu millet için verdikleri mübarek sestir. Bu ses davasını, ülkesini, milletini her şeyin üstünde tutup her türlü zorluğa göğüs gerenlerin sesidir. Biz Ülkü Ocaklılar bu sesin gücünü ve kudretini her zaman gurur duyduğumuz Ülkü Ocakları’ndan alıyoruz. Unutulmamalıdır ki Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur. Tüm Türk dünyası bir olmalı ve diri olmalıdır.”

-“Ülkü Ocakları Türk gençliği için çalışmaktadır”-

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Ordu İl Başkanı Gökçer Sağlam, Ülkü Ocakları’nın Türk Milletinin gençliği için var gücüyle çalışmakta olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Bildiğiniz üzere Türkiye’nin son 51 yılına damgasını vuran milli, manevi, İslami ve antiemperyalist düşünceye sahip olan Ülkü Ocakları yüce Türk milletinin gençliği için var gücüyle çalışmaktadır. Yarınlardan ülkemizi emin ellere teslim edebilmek adına var gücümüzle çalışmak ve Türk gençliğini örf, adet ve geleneklerine bağımlı bir şekilde şuurlu şekilde yetiştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz ve yegâne gayemiz budur. Dünya’nın bilgi üretilerek yönetildiği günümüzde gençliğin önemi giderek artmaktadır. Ülküdaşlarımız bizim yegâne dava arkadaşlarımızdır. Buradan Türk gençliğine sesleniyorum ülkü ocakları sizlerindir ve sizin kalması için bizlerle beraber olunuz. Ne mutlu Türküm diyene.”

-“Mücadelemiz sürecek”-

MHP 21. Dönem Ordu Milletvekili ve 24 Haziran Seçimleri Milletvekili Aday Adayı Cemal Enginyurt, ezan susmasın ve vatan bölünmesin diye yemin ettiklerini ifade ederek şunları söyledi:

“İşte ülkücülerin dikkate alması gereken tarih 24 Haziran. 24 Haziran inşallah bir güneş gibi bütün Türkiye’yi aydınlatacaktır. Bugün burada Ülkü Ocakları olarak gösterdiğiniz bu birliktelik inşallah Türk gençliğinin yarınlarını aydınlatacak, Türkiye’yi büyük devlet yapma yolunda Türkiye’yi cihan devleti yapma yolunda büyük mesafe kat edecektir. Ülkü Ocakları buralara kolay gelmediler. Bu salondakiler bu davaya gençliklerini, çocukluklarını ve hayatlarını verdiler. Ülkücü şehitlerimiz var ki her birinin ismini duyduğumuzda gözlerimizden yaş akar. Türk milliyetçilerinin ve ülkücülerin toprağın kara bağrına girmiş beş bin şehidi var. Allah mekânlarını cennet etsin. Biz onlarla birlikte bıyıklarımızın terlemediği günlerde bayrak inmesin, ezan susmasın, vatan bölünmesin diye yemin ettik. Her birimiz 14 yaşlarında gencecik çocuklardık. Ülkücü Türk gençliği olarak komünizme, faşizme, kapitalizme ve her türlü emperyalizme karşı mücadelemiz sürecektir. Mücadelemiz son nefer, son nefes, son damla kana kadardır. Mücadelemiz milliyetçi Türkiye’de turana kadardır. Yılmayacağız, yıkılmayacağız, başaracağız, başaracağız, başaracağız. Allah Türkü korusun ve yüceltsin.”

Gecede konuşmaların ardından mehter takımının gösterileri ilgiyle izlendi. Ardından Ülkü Ocakları Genel Merkez Sanatçısı Ozan Manas sahne alarak sevilen şarkılarını okudu. Ozan Manas’ın ardından açık artırma ile Alparslan Türkeş’in fotoğrafı ile Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı sahibini buldu. Gecede son olarak herkesin merakla beklediği Ülkü Ocakları Genel Merkez Sanatçısı Ali Kınık sahne alarak dinleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ülkü, Ocaklarından, “Diriliş, Gecesi”,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X