Haber Detayı
16 Ekim 2018 - Salı 11:01 Bu haber 4337 kez okundu
 
Perdelerini açıyor
Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu (OBBKT) perdelerini açıyor.
SANAT Haberi
Perdelerini açıyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu (OBBKT) perdelerini açıyor. OBBKT, 2018-2019 Tiyatro sezonunda biri yetişkin biri çocuk olmak üzere iki yeni oyunla seyircilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

“HİSSE-İ ŞAYİA” VE “PİNOKYO” İZLEYİCİLERLE BULUŞACAK

53 yıldır perdelerini kapatmayan Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu yeni sezonda da sanatseverle buluşuyor. İbnürrefik Ahmet Nuri Sekizinci’nin yazdığı Cemil Gündüz’ün yönettiği bir evlilik komedisi olan Hisse-i Şayia yetişkin oyunu her salı günü ve Hayati Çitaklar’ın yazdığı Yeliz Varol’un yönettiği Pinokyo adlı çocuk oyunu her çarşamba günü izleyicilerle buluşacak.

“BİR EVLİLİK KOMEDİSİ HİSSE-İ ŞAYİA”

Yönetmenliğini Cemil Gündüz’ün yaptığı Hisse-i Şayia, bir Osmanlı konağında geçen modern yaşam tarzına sahip Tahir Bey ile geleneksel yaşam tarzına sahip olan Faika Hanım’ın 5 yıllık evliliklerinin ardından boşanmaları ve sonrasında yaşadıkları ilişkiyi anlatıyor. 16 Ekim Salı günü sahnelenmeye başlayacak olan yeni oyunun büyük ilgi görmesi bekleniyor.

EĞLENİRKEN ÖĞRETEN “PİNOKYO”

10 Ekim’de ilk oyunu sahnelenen, Yeliz Varol’un yönettiği, müzik ve dansın yer aldığı, eğlenirken de öğretebilmeyi amaçlayan çocuk oyunu Pinokyo ise hayat boyu dürüst olmayı, sevmeyi, sevilmeyi, yalan söylemenin kötü bir davranış olduğunu küçük izleyicilere aktarmayı hedefliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Perdelerini, açıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X