Haber Detayı
22 Ağustos 2019 - Perşembe 11:18 Bu haber 1829 kez okundu
 
"Ordu borsalarını şiddetle kınıyorum"
Başka il borsalarının fiyat açıklamadığı bir durumda Ordu borsalarının fındık fiyatını 15 TL olarak yazmalarını şiddetle kınadığını belirten CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, borsalara bu fiyatı kimin verdiğini sordu.
SİYASET Haberi

Ordu borsalarının hafta başı açıkladığı fiyatı sorgulayan ve yazılan 15 TL fiyatın nerden alındığını soran CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, durumu şiddetle kınadığını söyledi.

Adıgüzel yaptığı açıklamasında şunları söyledi; "Fındık piyasada 16 küsur liradan alınırken, Ordu borsaları 15 TL gibi bir fiyat açıkladılar. Bunu şiddetle kınıyorum.

Başka borsalar fiyat açıklamadı...

Hiçbir ilde borsa fiyat açıklamazken, Ordu borsaları böyle bir fiyat açıklıyor. Fiyat ile ilgili beklenen zaman Eylül ayı iken neden şimdi açıkladılar? Ordu Borsası bu fiyatı kimden almıştır? Daha net ifadeyle Ordu Borsası’na bu fiyatı kim söylemiştir?

Piyasanın 1.5 TL altında fiyat açıklanıyorsa buna tüm milletin tepki göstermesi lazım. Borsa seçimlerinde bunlara kim arka olduysa bu işin sorumlusu onlardır. Memleketinize ihanet etmeyin. Birileri için değil ülke için hareket edin. Bu normal bir durum değildir."

Fındıkta 20 TL’lik beklentimiz vardı. 16.5-17 TL fiyat açıkladılar. TMO fındığı geri çevirmezse, kota vs. gibi bahaneler üretmezse yani hakkıyla alım yaparsa, o zaman bu fındık fiyatı yükselecektir. TMO’yu doğru düzgün bir alım yapmaya davet ediyorum. Biz de yakın takipte olacağız.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: "Ordu, borsalarını, şiddetle, kınıyorum",
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X