Haber Detayı
10 Haziran 2018 - Pazar 18:42 Bu haber 9065 kez okundu
 
Karneler alındı, tatil başladı
2017-2018 eğitim-öğretim yılı çalan son ders ziliyle sona ererken, Ünye’de 25 bin 114 öğrenci ve bin 691 öğretmen için tatil başladı.
EĞİTİM Haberi
Karneler alındı, tatil başladı

2017-2018 Eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla Ünye Fevzi Çakmak İlk, Orta ve İmam Hatip Ortaokulu’nda karne töreni düzenlendi.

-“Beni ve tüm arkadaşlarımı hüzünlendiren bir dönemdeyiz”-

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törende 2017-2018 eğitim-öğretim yılı mezunları adına konuşan Kardelen Bulat, “Beni ve tüm arkadaşlarımı hüzünlendiren bir dönemdeyiz. Hayatımızın bir sayfasını anılarla kapatırken, bir tarafını ise yeni beklentiler umutlarla açıyoruz. 8 yıl içerisinde iyiyi ve kötüyü ayırt etmeyi, insanın ve insanın değerini öğrendik. Bir birimize karşı her zaman dürüst ve doğru olmayı, kısacası vatana ve millete yararlı bir birey olmak için gereken ön bilgileri öğrendik.” dedi.

-“Eğitim-öğretim yılı yoğun bir tempoyla geçti”-

İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal, yeni bir tatilin ve yeni başlangıçların başında olduklarını ifade ederek şunları söyledi:

“Yoğun bir tempoyla bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldik. 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında 25 bin 114 öğrenci ve bin 691 öğretmenimizle tatile çıkıyoruz. Tabi bu yıl 8. sınıfları yeni liseye giriş sınav sistemi içerisinde sınavlara tabi tuttuk. Bin 721 öğrencimizin bin 207’si sınavlara girdi. Onları okullarımızdaki boş kontenjanlara en güzel şekilde yerleştirmenin gayreti içerisinde olacağız. Ayrıca haziran ayının sonu temmuz ayının başında üniversite sınavlarımız var. İlçemizde 2 bin 58 öğrenci üniversite sınavlarına girecek. Her birine başarılar temenni ediyorum.”

-“Sosyal projeler yürüttük”-

Uysal, 2017-2017 eğitim-öğretim yılında çeşitli sosyal projelerin altına imza attıklarını ifade ederek projelere ilişkin şu bilgileri verdi:

“Eğitim ve öğretim yılına çok önem verdiğimiz bir proje ile başlamıştık. Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde Arakan’a yardım kampanyası ile başlattık. ‘Arakan Kan Ağlıyor Ünye Yardım Elini Uzatıyor’ projesi kapsamında tüm liselerimizde bir çalışma yürüttük, kermesler düzenledik. Sayın Kaymakamımızın öncülüğünde biz bu çalışmaları yürütürken 29 bin liralık yardımı Diyanet Vakfı hesabına yatırdık. Ayrıca 5 Meslek Lisemizin katkısı ile ‘Meslek Liseleri Hayata Değer Katıyor’ projesi kapsamında 41 ailenin evine girdik ve birçok ihtiyaçlarını karşıladık. Bu projelerimize destek veren, cesaretlendiren ve her zaman eğitimin arkasında olduğunu htiren Sayın Ünye Kaymakamımıza çok teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından Ünye Fevzi Çakmak Ortaokulu ve Ünye Fevzi Çakmak İmam Hatip Ortaokulu’nda 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda akademik başarı göstererek dereceye giren öğrencilere ilçe protokolü tarafından başarı belgeleri verildi.

Diğer taraftan Ünye Fevzi Çakmak Ortaokulu’nu okul sporlarında temsil eden öğrenci ve okul takımlarından başarı gösterenlere madalyaları verildi.

Programda ayrıca doğum günü 8 Haziran olan Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’in doğum günü kutlandı.

Tören, protokolün sınıflara çıkarak öğrencilere karne ve karne hediyelerini dağıtmalarının ardından sona erdi.

Törene Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, İlçe Jandarma Komutanı Esat Can Öztürk, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Aksu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karneler, alındı,, tatil, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X