Haber Detayı
28 Mart 2018 - Çarşamba 23:06 Bu haber 6196 kez okundu
 
Fatsa Huzurevi İnşaatı Bitmek Üzere
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Fatsa ilçesinde yapımı devam eden Huzurevi Projesi’nin 99 seviyesine ulaştığını ve çalışmaların bitmek üzere olduğunu söyledi.
YAŞAM Haberi
Fatsa Huzurevi İnşaatı Bitmek Üzere

15-20 gün içerisinde bütün imalatların tamamlanacağını ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “İç kısımdaki tüm imalatları ve odalardaki mobilya işlerini bitirdik. Çevre düzenlemesi kapsamında dış duvar yapıldı ve bahçedeki kilitli parke taş döşemeleri devam ediyor. Son olarak da doğal gaz bağlantısı yapılıp ekipman test edilecek. 15-20 gün içerisinde bütün çalışmaları tamamlamış olacağız” dedi.

 

SICAK BİR YUVA ORTAMI SUNULACAK

 

Başkan Yılmaz, proje tamamlandığında binanın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına devredileceğini söyleyerek, “Allah kimseyi düşürmesin ancak bu tür birimlere günden güne ihtiyaç artıyor. Bazen de insanların tercihleri, hayatlarının kalan kısmında buralarda yaşamak oluyor. Bu proje sayesinde yaşlılarımız, huzur bulabilecekleri her türlü sosyal donatı alanlarının yer aldığı sıcak bir yuvaya kavuşacak” diye konuştu.

 

58 KİŞİYE HİZMET VERECEK

 

Toplam 4 bin 402 m2lik alanda sürdürülen proje kapsamında; 30 adet yatak odası, okuma salonu, 2 adet atölye, çok amaçlı salon, günlük oturma alanı, doktor, fizik tedavi ve diyetisyen odası, teknik oda, bay ve bayan kuaför, mutfak, 80 kişilik yemekhane, bay ve bayan mescit, bay, bayan ve engelli tuvaleti, banyo, ütü odası, çamaşır odası ve danışma servis alanı bulunuyor. Huzurevi Projesi tamamlandığında 58 kişiye hizmet vermesi planlanıyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fatsa, Huzurevi, İnşaatı, Bitmek, Üzere,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X