Haber Detayı
17 Haziran 2018 - Pazar 12:20 Bu haber 4847 kez okundu
 
Dünyanın ilk üçünde “Home of Unye” reklamı
Doğası kadar insanı, mutfağı ve tarihiyle de büyük zenginliklere sahip olduğunu vurgulayarak hem Türkiye’den, hem de dünyanın dört bir tarafından turist çekmek isteyen Ünye, iddialı bir reklam filmiyle ekranlarda yer aldı.
TURİZM Haberi
Dünyanın ilk üçünde “Home of Unye” reklamı

 

Ünye’nin turizm potansiyelini ortaya çıkardıklarını vurgulayan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye’yi turizm şehri anlamında önemli bir değer haline getirdiklerini, tüm alanlarda değişim ve dönüşüm olarak nitelendirebilecek çalışmalara imza attıklarını söyledi.

Ünye’de turizm ve modern kent anlamında gerçekleştirilen proje ve yatırımların ardından hazırlanan ve yayınlanan reklam filmi sonrası ziyaretçi sayısının iki katına çıktığına dikkat çeken Başkan Ahmet Çamyar, “Yaptığımız bu reklam filmi ve turizm alanında ki etkinliklerimiz sayesinde Ünye, özellikle bölgemizde parmakla gösterilen bir şehir olmuş ve şu an ki konumuyla tam bir tatil kenti izlenimi vermektedir” dedi.

Çamyar, her gün yaklaşık 15 milyon kişi tarafından ziyaret edilen ve 180 binin üzerinde reklam filmi yer alan portalda turizm alanında kendini ispatlamış dünya markası şehirlerin reklamları arasında 3. sırada yer almaktan gurur duyduklarını ifade etti. 

Ünye reklam filmi dünya turizm sektöründe Milano ve LasVegas’ten sonra 3.sırada yer alarak büyük bir başarıya imza attı.

- Dünya sıralamasında ilk 3’te -

Dünyada her gün 15 milyon kişi tarafından ziyaret edilen ve 180 binin üzerinde reklam filminin yer aldığı AdForum sitesinde turizm kategorisinde değerlendirilen Ünye Reklam filmi, ilk 5’in içine girerek 3.sırada yer aldı.

Doğası kadar insanı, mutfağı ve tarihiyle de büyük zenginliklere sahip olduğunu vurgulayarak, hem Türkiye’den, hem de dünyanın dört bir tarafından turist çekmek isteyen Ünye, iddialı bir reklam filmiyle ekranlarda yer aldı.

Gezi bloğu yazarı bir annenin ailece çıktıkları Ünye gezisindeki izlenimlerini aktaran film, şehrin güzelliklerini sıcak bir hikâye örgüsüyle anlattı. Blog yazarı annenin ağzından anlatılan hikâyede, Ünye’yi ilk defa ziyaret edecek olanları yeşilin gölgesinde, mavinin ötesinde bir dünyanın beklediği dile getirildi.

-“Ünye’yi turizm şehri anlamında önemli bir değer haline getirdik” -

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye’yi turizm şehri anlamında önemli bir değer haline getirdiklerini, tüm alanlarda değişim ve dönüşüm olarak nitelendirebilecek çalışmalara imza attıklarını söyledi.

Başkan Çamyar, yaptığı açıklamada; “Yıllara sirayet etmiş olan birçok soruna hızlı ve kalıcı çözümler üretirken, özellikle turizm potansiyeli taşıdığını çok iyi bildiğimiz kentimizin bu potansiyelini ortaya çıkaracak çözümlerin geçmiş yıllardaki yönetimler tarafından ortaya çıkarılamadığını da üzülerek belirtmek isterim. Ünye’nin geleceğinin yakın planda öncelikle turizmden geçtiğini farkında olan bir yönetim anlayışı ortaya koyarak, geçmişi asırlar öncesine dayanan miraslarımızı şehrimize yeniden kazandırmak adına belki de Ünye tarihinin en önemli projesini hayat geçirdik. Kültür Yolu Projesi ile 4 yıllık süre zarfında 10 milyon liranın üzerinde harcama yaparak birçok tarihi eserimizi yeniden turizme kazandırırken, kent kültürünün de yaşayan bir parçası haline getirdik” dedi.

 “Ünye’nin potansiyelini ortaya çıkardık”

Ünye’nin 27 kilometrelik el değmemiş sahil yapısı ve birbirinden kıymetli eserleriyle adeta yıllardır keşfedilmeyi bekleyen bir hazine gibi olduğunu söyleyen Başkan Ahmet Çamyar, “Bu hazineyi gün yüzüne çıkarmak ise bana ve ekibime nasip oldu. Zamanı, bürokrasiyi, hukuki prosedürleri, insanı ve parayı en iyi şekilde yöneterek kısa zamanda hayal denilen projeleri hayata geçirdik. Modern kent yaşamının vazgeçilmez unsurları olan alışveriş merkezi, meydan, kapalı çarşı gibi projeleri kısa zamanda hizmete sunarken, öte yandan Ünye’nin tamamında başta altyapı olmak üzere, yol gibi birçok zorunlu ihtiyacı da hızlı bir şekilde gidermenin mutluluğunu yaşıyoruz.” diye konuştu.

 “Reklam filmi 2015 yılında ortaya koyduğumuz bir projeydi”

Ünye’nin turizm potansiyeli olan bir kent olduğunu ve bunu da tüm dünyaya duyurmak için reklam filmi gerektiğini düşündüklerini ifade eden Başkan Çamyar, “Tüm bu hizmet atılımlarını gerçekleştirirken, 2015 yılında Ünye’nin tanıtımı anlamında bir reklam filmi düşüncemiz oluşmuştu. Modern kent hizmetleri ve kültür yolu projemizde gelinen aşamalardan sonra geçtiğimiz yıl reklam filminin çekimi için start verdik ve hazırlık aşamalarının tamamlanmasının ardından mayıs ayı başında yaptığımız muhteşem galanın ardından reklam filmimiz tüm ulusal kanallarda yayınlandı. Bu süreçte Türkiye’nin dört bir tarafından aldığımız tebrik mesajları ve telefonlar bizleri ziyadesi ile memnun etmiştir.” dedi.

 “Reklam filminin ardından ziyaretçi sayısında 2 kat artış oldu”

Ünye’de turizm ve modern kent anlamında gerçekleştirilen proje ve yatırımların ardından hazırlanan ve yayınlanan reklam filmi sonrası ziyaretçi sayısında ciddi artışlar gözlendiğini belirten Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, şunları söyledi:

“Reklam filmimizin yayınlanmasının ardından turizm alanında somut dönüşleri hızlı bir şekilde almaya başladık. Geçtiğimiz yıl aynı tarihlere bakıldığında Ünye’nin ziyaretçi sayısında iki kat artışın olduğu net bir şekilde görülmektedir. Bu yaz yine Ünye’nin her yıl ki ziyaretçi sayısında rekor artış bekliyoruz ve hep birlikte göreceğiz. Yaptığımız bu reklam filmi ve turizm alanında ki etkinliklerimiz sayesinde Ünye, özellikle bölgemizde parmakla gösterilen bir şehir olmuş ve şu an ki konumuyla tam bir tatil kenti izlenimi vermektedir.”  

Ünye reklam filminin son olarak turizm reklam filmleri sektöründe süper lig olarak değerlendirilen Addforum sitesinde önemli bir başarı elde ettiğini belirten Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Reklam filmimizin başarıları bunlarla da sınırlı değildir. Son olarak İngilizce versiyonumuz dünyanın en fazla tıklanan turizm sitesi olan AddForum internet portalında bu ayın en iyi seyahat ve turizm reklamları arasında Milano, LasVegas, Montreal ve Şili reklamlarıyla birlikte ilk 5'e girerek 3. sırada yer aldı. Her gün yaklaşık 15 milyon kişi tarafından ziyaret edilen ve 180 binin üzerinde reklam filmi yer alan portalda turizm alanında kendini ispatlamış dünya markası şehirlerin reklamları arasında 3.sırada yer almak gurur vericidir.” dedi.

“Ünye, adından söz ettirmeye devam edecek”

Çalışmaların ne kadar doğru bir istikamette gittiğini bu ve benzeri başarılar ortaya koyduğunu söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Ünye tarihinde görülmediği kadar ulusal ve uluslararası mecralarda yer alırken, bu bağlamda kent yaşamı da pozitif yönde etkilenmektedir. Ünye’de yaşayan hemşerilerimiz artık bir turizm kentinde olduklarının bilinciyle hareket etmeye ve Ünyeli olmakla bir kez daha gurur duymaya başlamışlardır. Son dönemde turizm yatırımlarında da dikkate değer artışlar gözlenmektedir. Gelinen sonuç itibariyle Ünye 4 yıllık hizmet süremizde artık kabına sığmamakta ve geleceğin turizm kentleri arasında yer alırken modern kent yaşamının da paralel gittiği bir şehir haline gelmiş ve gelmeye de devam edecektir.” dedi.

Ünye’nin bundan sonra ki dönemde yaptığı atılımlarla adından söz ettirmeye devam edeceğini vurgulayan Başkan Çamyar, “İddia ediyorum ki, Ünye önümüzde ki yıllarda çok daha farklı ve büyük projelerle adından söz ettirmeye devam edecektir. Çünkü ben ve ekibim kentimizin vizyonunu hep bir adım daha ileriye götürecek projeleri hazırlıyor ve başarı ile ortaya koyuyoruz” dedi.

Kurtulmuş: Şehir pazarlaması ülke pazarlamasının önüne geçmiştir

Ünye’nin gezilecek görülecek yerlerini, tadılacak lezzetlerini bütün canlılığıyla yansıtan film için Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un katılımıyla bir gala düzenlenmiş, Bakan bu galada “Ünye ülkemizin güzel bir şehri ve Ordu’nun giriş kapısıdır. Ünye’yi ve projede emeği olan tüm arkadaşları bu çabalarından dolayı kutluyorum. Ortaya gerçekten güzel bir iş çıkmış. Dünyada artık şehir pazarlaması ülke pazarlamasının önüne geçmiştir. Türkiye’de de bu tür yerel projelerin bu profesyonellikte hayata geçirilmeleri lazım. Şehirlerimizin standart tanıtım filmlerinin ötesinde, bunun gibi duygulara hitap eden, hedef kitlede albeni oluşturan, davetkâr pazarlama iletişimi faaliyetlerine ihtiyaçları var. Ünye’nin yaptığını başka şehirlerimiz de yaparsa Türkiye’nin dünyada markalaşması sürecine hep birlikte hizmet etmiş olacağız.”ifadelerini kullanmıştı.

Tecrübeli reklamcı Ünyeli A. Selim Tuncer tarafından geliştirilen, Ünye Belediyesi ve Ünye Tanıtım Derneği işbirliğiyle hayata geçirilen projenin konsepti ve senaryosu Genna İstanbul’a ait. Yapımını ShortCut’ın üstlendiği filmin yönetmen koltuğuna ise Burak Yıldırım oturdu. Filmin müziklerini ise usta müzisyen Yücel Arzen yaptı.

Reklam filmi Türkiye’de ekranlarda yer aldıktan sonra büyük beğeni toplarken, AdForum’da da dünyanın en iyi seyahat reklamları arasında ilk üçte yer aldı. Dünyanın her yerinden en iyi turizm ve seyahat reklamlarının sıralandığı AdForum’da 180 binin üzerinde reklam yer alıyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dünyanın, ilk, üçünde, “Home, of, Unye”, reklamı,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X