Haber Detayı
20 Haziran 2021 - Pazar 13:45 Bu haber 549 kez okundu
 
Cadde otoparkları ücretsiz oluyor
Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki ORBEL A.Ş. cadde üzerinde bulunan otoparkların ücretsiz kullanımı ile ilgili olarak çalışma başlattı.
GÜNDEM Haberi
Cadde otoparkları ücretsiz oluyor

 

ORBEL Temmuz Ayını İşaret Etti!

 

Temmuz ayında yapılacak Ordu Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında alınacak karar ile cadde otoparklarının ücretsiz olacağını belirten ORBEL A.Ş. konu ile ilgili şu açıklamaya yer verdi:

 

 

 

 

 

“Cadde otoparkları alınacak meclis kararı ile ücretsiz olarak halkın kullanımına açıyoruz. Düzenleyeceğimiz bir çalışma ile 31.12.2021 tarihine kadar tahsilat yöntemine gideceğiz. İcra konusu olmuş alacaklar için bu zamana kadar olan geçmiş borçlar, nakit ödemelerde ve kredi kartına tek çekim ödemelerinde yüzde 50 indirim sağlanacak. İcralık alacaklarda ise ana paraya yüzde 50 indirim uygulanmasına, yasal faizin alınmamasına, icra işlemlerinden doğan bedellerin alınmasına karar verildi. Ödeme yapmak isteyen araç sahipleri, icra konusu olmamış alacaklar için kapalı otoparklar ve merkez ofise ödeme yapılabilecektir. Bunun haricinde icra konusu alacaklar için ilgili avukatlık ofisi ile görüşme sağlanabilecek” denildi.

 

 

 

 

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler tarafından açıklanan bu karar hem esnaflar hem de araç sahipleri tarafından büyük takdir ile karşılandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cadde, otoparkları, ücretsiz, oluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X