Haber Detayı
26 Ağustos 2019 - Pazartesi 10:43 Bu haber 1378 kez okundu
 
Borsalar arıza çıkarıyor
TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, serbest piyasada fındık fiyatlarının TMO'ya yakın olduğuna işaret ederek, borsaların düşük fiyat vermesiyle böyle arızalar çıktığını söyledi.
GÜNDEM Haberi
Borsalar arıza çıkarıyor

Güldal; "Bazı yerlerde fiyat dengesizliği olabilir. Normalde bunların piyasayı etkileyeceğini zannetmiyorum” dedi.

TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal,  fındık borsalarının düşük fiyat açıklamasını değerlendirdi. Borsaların arıza çıkardığını belirten Güldal, TMO’nun yılsonuna kadar fındık alacağını söyledi.

Endişeye gerek yok...

Güldal, “Biz zaten duruşumuzu, fiyatımızı üreticilere deklare etmişiz. Kim ne derse desin Toprak Mahsulleri Ofisi fiyatıyla, alım kriterleriyle kendi fiyatını koruyacaktır. Dolayısıyla çıta sabittir. Bu noktada üreticilerimizin herhangi bir endişe etmesine gerek yok. Bugün satmaz, yarın satar. Üreticilerin acele etmesine de gerek yok. En azından yılsonuna kadar zamanları var. İç piyasada ben fiyatların bize yakın oluştuğunu biliyorum. Bu da bizi memnun ediyor. Fakat böyle arızalar çıkabiliyor. Bazı yerlerde fiyat dengesizliği olabilir. Normalde bunların piyasayı etkileyeceğini zannetmiyorum. Üreticiler hiç mutsuz olmasın. Bizim üreticilerden beklentimiz kaliteli fındık üretsin. Kriterlere uygun fındık üretirlerse TMO da alır, diğer paydaşlar da alır” diye konuştu. 

Kaynak: (Ünye Kent) - Ünye Kent Editör:
Etiketler: Borsalar, arıza, çıkarıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X