Haber Detayı
28 Şubat 2021 - Pazar 12:51 Bu haber 2215 kez okundu
 
Başkan Tomakin, 28 Şubat Millet İradesine Yapılan Bir Darbedir
Ak Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, 28 Şubat Postmodern darbenin yıldönümünde bir açıklama yaptı. Tomakin açıklamasında şunları söyledi:
SİYASET Haberi
Başkan Tomakin, 28 Şubat Millet İradesine  Yapılan Bir Darbedir

-AK Parti olarak, geçmişten aldığımız birikimle; yeni Türkiye yolunda daha emin adımlarla yürüyeceğimize söz veriyoruz

 

-19 yıldır her şartta ve koşulda özellikle darbeler karşısında yanımızda olan milletimize şükranlarımızı sunuyoruz dedi.

 

İl Başkanı Halit Tomakin, 28 Şubat post modern darbenin yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı. Başkan Tomakin Darbeler, insanlık onurunu zedeleyen, milletin iradesini hiçe sayan; işkencelerle, zulümlerle, tehdit ve baskılarla sürdürülen mekanizmalardır. Hangi ülkede ve hangi sebeple olursa olsun yapıldıkları yerlere huzur ve güven getirmemişlerdir.

 

Sözde “irtica tehdidi” ile 28 Şubat anti-demokratik MGK kararları alınmış, dönemin iktidarına darbe vurulmuştu. Devamında ise zulüm hüküm sürecek gözyaşı akacak bir süreç başlamıştı.

 

Başkan Tomakin, Darbeyle birlikte başörtülü kızlar üniversitelere giremez oldu, kılık kıyafetleri nedeniyle gençler eğitim haklarından mahrum bırakıldılar. İkna odaları kurularak inançlarından vazgeçmeleri yönünde psikolojik baskıya maruz kaldılar. Katsayı adaletsizliği nedeniyle yine gençlerin istedikleri okulda eğitim alamamalarının önü kapanmış oldu. Kamu görevlileri, eşleri başörtülü olduğu için fişlendiler dedi.

 

Siyasi görüş ve inancından dolayı insanların; çalışma, eğitim, ibadet, düşünce ve ifade özgürlükleri gibi temel hakları ellerinden alındı. Ülkesi için, milleti için çalışan ve üreten sermaye dahi kategorize edildi. “Yeşil sermaye” adı altında ötekileştirildi.

 

İl Başkanı Tomakin, 28 Şubat’ta siyasete, demokrasiye ve insan haklarına “balans ayarı” yapmaya çalışanlar, Aziz Milletimiz tarafından kısa sürede balans ayarına uğradılar. Son olarak da 15 Temmuz Darbe girişiminde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Milletimizin inancı ve feraseti ile darbelere son bir darbe daha vurulmuş oldu dedi.

 

AK Parti olarak, bizim mücadelemiz millet iradesini egemen kılma mücadelesidir.

Bizim mücadelemiz büyük ve güçlü Türkiye mücadelesidir.

 

Başkan Tomakin, AK Parti olarak, geçmişten aldığımız birikimle; yeni Türkiye yolunda daha emin adımlarla yürüyeceğimize söz veriyor; 19 yıldır her şartta ve koşulda özellikle darbeler karşısında yanımızda olan milletimize şükranlarımızı sunuyoruz dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Tomakin,, 28, Şubat, Millet, İradesine, , Yapılan, Bir, Darbedir,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X