Haber Detayı
19 Şubat 2019 - Salı 10:55 Bu haber 3002 kez okundu
 
Baba kızın folklor aşkı
Ünye’nin Dünkü Çocukları Halk Oyunları ekibi 24 Şubat günü Ordu’da düzenlenecek olan il yarışmasına hazırlanıyor. Ekibin en dikkat çeken isimleri ise Halk Oyunları Hocası Orhan Bodancı ve Kızı Seda Şencanlar oldu. Baba kız aynı ekip içerisinde gösterilerini sergilerken, diğer folklor ekibi ise bu duruma sevinerek destek verdi.
SANAT Haberi
Baba kızın folklor aşkı

Dünyanın en güzel duygusunu kızıyla yaşadığını söyleyen Halk Oyunları Hocası Orhan Bodancı, “ Ben ilkokul 3’den beri bu işin içerisindeyim. Yaklaşık 50 yıldır uğraşıyorum. Kızımda ortaokul yıllarında yarışma ekiplerinde çalıştırmıştım. Kendisi de ilkokuldan beri oynuyor. Bu bizlere aileden geçme bir hastalık. Birlikte yıllar sonra kızımla beraber aynı ekipte oynuyorum. Bu durum birçok ekipte görülebilecek bir şey değildir. Muhakkak benim gibi olan duayen olan arkadaşlarımız vardır. İnsanın kendi kızıyla aynı ekipte bir amaç uğruna aynı teri dökmek çok güzel bir duygu. Dünyanın en güzel işini yapıyoruz. Arkadaşlığı, birlikteliği, sorumluluk almayı, diğer arkadaşlarımız adına düşünmeyi yapıyoruz. Ben bunu ilkokul çocuklarıma, öğrencilerime defalarca söylüyorum. Dünyanın en güzel şeyleri halk oyunları, halk dansları” diye konuştu.

 

Babasının öğrencisi olmaktan gurur duyduğunu söyleyen Seda Şencanlar ise , “Babamın dediği gibi önce benim öğretmenim oldu sonra öğrencisi oldum. Şimdi de aynı ekipte oynuyoruz. Çok güzel, gurur verici bir duygu” dedi.

Kaynak: (Ünye Net) - Ünye Net Haber Editör:
Etiketler: Baba, kızın, folklor, aşkı,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X