Karadeniz'in Plaj Kenti Ünye

BÖLGE GÜNDEMİ 14.06.2024 - 10:41, Güncelleme: 14.06.2024 - 10:41 1201+ kez okundu.
 

Karadeniz'in Plaj Kenti Ünye

Ünye Turizm İşletmeleri Derneği Başkanı Adnan Sobi, Ünye'nin Karadeniz'de deniz sekötürünün lideri olduğunu söyledi.
Yazılı bir açıklama yapan başkan Sobi, açıklamasında şunları söyledi:  Karadeniz Bölgesinin en çok güvenlikli özel plajlarına sahip olan Ünye, deniz sektörünün de bölge lideridir. Ünye Turizm İşletmeleri Derneği(ÜNTİD) olarak asli hedeflerimizden biri de konaklama, eğlence, plaj ve Yeme-İçme sektöründe insan hayatını korumaktır. Bu hedefle güvenli, sağlıklı ve mutlu bir tarih, kültür ve turizm kenti olmak için saha çalışmalarımız devam etmektedir. Ünye’miz Türkiye’de tek olan Manyetik Siyah Kumlu plajlarıyla ve yaklaşık 30km’lik sahilleriyle ünlenmiştir. Bu ölçekte irili ufaklı onlarca plajı bulunmaktadır. Bu plajların tamamına yakın kısmının işletmesi ve güvenli plaj hizmeti özel sektör ve Ordu Büyükşehir Belediyesi bünyesinde olup güvenli hizmet altyapısı ile yerli ve yabancı misafirlerimizin hizmetindedir. Ancak, şu bilinmelidir ki Karadeniz doğası gereği  RİP(Çeken) akıntısı oluşan bir iç denizdir. Dolayısıyla, yüzmek için halkımızın mutlaka güvenli ve can kurtaran hizmet alt yapısı olan plajlarımızı tercih etmeleri hayati önem arz etmektedir. Güvenli ve temiz altyapıya sahip plajları olan Ünye'mizin doğu yakasındaki Kavaklar Irmağı ile Batı yakasındaki Akçay Irmağı arasında bulunan   özel plajlar ve Ordu Büyükşehir Belediyesi kontrolündeki güvenlikli ve hizmet alt yapısı olan toplam 7 halk plajı, 12 özel plajlarıyla bölge Turizmine hizmet etmektedir. Bu plajlarımızdan 5 özel  plajımız 2022 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Turizm Plajı olarak belgelenmiştir. Turizm Bakanlığı tarafından belgelendirilen plajlarımız ; Mavi Deniz Turistik Tesisleri Plajı, Gülen Kamping Plajı, Kardelen Plajı, Atik Otel Plajı ve Sahilköy Çınarsuyu Kamping Plajıdır. Ünye plajları, doğu girişinde 3 adet özel tesis plajı olarak hizmet veren Mavi Deniz Plajı, Sultan Sofrası Plajı ve Balıkçı Restoran Plajı bulunmaktadır. Batı yakasında ise Gülen kamping plajı, Atik Otel plajı, Uzunkum plajı, Kardelen plajı, Evim Pansiyon Plajı, Ankara Otel Plajı, Yanıklar Apart Otel Plajı, Ayanikola Tatil Evleri Plajı ve  Sahilköy Yiğitler Camping plajıyla birlikte 12 adet özel plaj bulunmaktadır. Toplamda Ünye Belediyesi Kadınlar Plajı ile birlikte 19 adet  plaj ile bölgenin deniz kentidir Ünye. Ünye 'de 6 adet Ordu Büyükşehir Belediyesi ve 1 adet Ünye Belediyesi Kadınlar Plajı olmak üzere 7 adet halk plajımız bulunmaktadır. Ordu Büyükşehir Belediyesine bağlı olan plajlarımız: Ünye'nin Doğu yakasından itibaren, Eskikızılcakese Plajı, Kavaktepe Plajı, Kırkevler Plajı, Fevziçakmak Plajı, Uzunkum Plajı, Çınarsuyu Plajı ve Ünye Belediyesi Kadınlar Plajlarıdır. Tüm Plaj, Konaklama, Kamping, Mesire alanları, eğlence ve yeme - içme Tesislerimiz, Sağlıklı, güvenli ve keyifli bir tatil için siz değerli misafirlerimizin hizmetindedir. Karadeniz bir Cennet, Cennetin Köşkü ÜNYE sizleri bekliyor...                                Adnan SOBİ    ÜNTİD BAŞKANI
Ünye Turizm İşletmeleri Derneği Başkanı Adnan Sobi, Ünye'nin Karadeniz'de deniz sekötürünün lideri olduğunu söyledi.

Yazılı bir açıklama yapan başkan Sobi, açıklamasında şunları söyledi: 

Karadeniz Bölgesinin en çok güvenlikli özel plajlarına sahip olan Ünye, deniz sektörünün de bölge lideridir. Ünye Turizm İşletmeleri Derneği(ÜNTİD) olarak asli hedeflerimizden biri de konaklama, eğlence, plaj ve Yeme-İçme sektöründe insan hayatını korumaktır. Bu hedefle güvenli, sağlıklı ve mutlu bir tarih, kültür ve turizm kenti olmak için saha çalışmalarımız devam etmektedir.
Ünye’miz Türkiye’de tek olan Manyetik Siyah Kumlu plajlarıyla ve yaklaşık 30km’lik sahilleriyle ünlenmiştir. Bu ölçekte irili ufaklı onlarca plajı bulunmaktadır. Bu plajların tamamına yakın kısmının işletmesi ve güvenli plaj hizmeti özel sektör ve Ordu Büyükşehir Belediyesi bünyesinde olup güvenli hizmet altyapısı ile yerli ve yabancı misafirlerimizin hizmetindedir.
Ancak, şu bilinmelidir ki Karadeniz doğası gereği  RİP(Çeken) akıntısı oluşan bir iç denizdir. Dolayısıyla, yüzmek için halkımızın mutlaka güvenli ve can kurtaran hizmet alt yapısı olan plajlarımızı tercih etmeleri hayati önem arz etmektedir.
Güvenli ve temiz altyapıya sahip plajları olan Ünye'mizin doğu yakasındaki Kavaklar Irmağı ile Batı yakasındaki Akçay Irmağı arasında bulunan   özel plajlar ve Ordu Büyükşehir Belediyesi kontrolündeki güvenlikli ve hizmet alt yapısı olan toplam 7 halk plajı, 12 özel plajlarıyla bölge Turizmine hizmet etmektedir. Bu plajlarımızdan 5 özel  plajımız 2022 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Turizm Plajı olarak belgelenmiştir. Turizm Bakanlığı tarafından belgelendirilen plajlarımız ; Mavi Deniz Turistik Tesisleri Plajı, Gülen Kamping Plajı, Kardelen Plajı, Atik Otel Plajı ve Sahilköy Çınarsuyu Kamping Plajıdır. Ünye plajları, doğu girişinde 3 adet özel tesis plajı olarak hizmet veren Mavi Deniz Plajı, Sultan Sofrası Plajı ve Balıkçı Restoran Plajı bulunmaktadır. Batı yakasında ise Gülen kamping plajı, Atik Otel plajı, Uzunkum plajı, Kardelen plajı, Evim Pansiyon Plajı, Ankara Otel Plajı, Yanıklar Apart Otel Plajı, Ayanikola Tatil Evleri Plajı ve  Sahilköy Yiğitler Camping plajıyla birlikte 12 adet özel plaj bulunmaktadır.
Toplamda Ünye Belediyesi Kadınlar Plajı ile birlikte 19 adet  plaj ile bölgenin deniz kentidir Ünye.
Ünye 'de 6 adet Ordu Büyükşehir Belediyesi ve 1 adet Ünye Belediyesi Kadınlar Plajı olmak üzere 7 adet halk plajımız bulunmaktadır. Ordu Büyükşehir Belediyesine bağlı olan plajlarımız: Ünye'nin Doğu yakasından itibaren, Eskikızılcakese Plajı, Kavaktepe Plajı, Kırkevler Plajı, Fevziçakmak Plajı, Uzunkum Plajı, Çınarsuyu Plajı ve Ünye Belediyesi Kadınlar Plajlarıdır.
Tüm Plaj, Konaklama, Kamping, Mesire alanları, eğlence ve yeme - içme Tesislerimiz, Sağlıklı, güvenli ve keyifli bir tatil için siz değerli misafirlerimizin hizmetindedir.
Karadeniz bir Cennet, Cennetin Köşkü ÜNYE sizleri bekliyor...
                               Adnan SOBİ   
ÜNTİD BAŞKANI

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberunye.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.