Haber Detayı
09 Ocak 2020 - Perşembe 21:58 Bu haber 1211 kez okundu
 
Yazar Sinan Yağmur Ünye’de Okurlarıyla Buluştu
Ünye 1. Kitap Fuarı Yazar Sinan Yağmur’u ağırladı. Fuar programı için Ünye’ye gelen yazar Sinan Yağmur çeşitli okullarda konferanslara katılırken Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’ndeki fuar alanında imza günü etkinliği düzenledi.
SANAT Haberi
Yazar Sinan Yağmur Ünye’de Okurlarıyla Buluştu

 

“Ünye Bizi Şaşırttı”

Birçok fuarda çeşitli etkinliklere katıldığını söyleyen Yazar Sinan Yağmur Ünye’deki fuarla ilgili yaptığı değerlendirmede, “geçmişte bazı kitap festivalleri ya da kitap günleri adı altında küçük çaplı Ünye’de kültürel bir etkinlik yapılmıştı. Ama Ünye’de bir eksiklik vardı o da Kitap Fuarı. Kitap Fuarı gerek katılımcılar gerekse içerisinde yer alan etkinlikler açısından daha geniş, daha zengin ve kültüre daha etkin bir hizmet sunan faaliyettir. Ünyemiz nüfusu itibariyle birçok ilden büyük bir ilçemiz. Ünyemiz sahili, manevi dokusuyla, Yunus Emre makamıyla, Çakırtepesiyle, balığıyla birçok şeyiyle meşhur. Ünye, birçok şehirde ismi duyulan, bilinen bir şehir. Türkiye’de nereye giderseniz gidin, Ünye denince tanıtık, bilindik bir şehir olarak söylenebilir. Karadeniz’de birçok ilçemiz var ama Ünye insanlar tarafından en çok duyulan bilinen bir ilçemiz. Ünye’de bir eksiklik vardı o da kitap fuarı. Sağolsunlar kaymakamımız, belediye başkanımız ve milli eğitim müdürümüz gönül gönüle el ele vermişler. Çok güzel bir kitap fuarı düzenlemişler. Bizi çağırdıklarında biz de Ünye’de Kitap Fuarı mı var? Diye tereddüt etmiştik. Ama geldiğimizde güzel bir organizasyonla karşılaştık. Birçok yazar ev sahipliği yaptı. Ben de bu organizasyondan ve fuardan keyif aldım. İlk fuarlarda genellikle bazı eksiklikler olur ancak yazar cephesinden baktığımda herhangi bir eksiklik, kusur, koordinasyon bozukluğu görmedim ve şaşırdım. Halkın müthiş bir katılımı var. Yaklaşık 4-5 saat imza günü etkinliği yaptık ve yoğun ilgi ile karşılaştık. 1. Kitap Fuarı’nın en önemli katkısı çocuklarımıza kitap sevgisini nasıl vereceğimizi gösterdi. Bu bir fedekarlık istiyor” dedi.

“Toplumun Özlediği Kardeşliği Ünye’de Gördük”

Yazar Yağmur ayrıca Ünye’de düzenlenen fuara katılan kitapevlerinin bir farkı da ortaya koyduğunu ifade ederek, “Ünye’de bütün yürekler bir olmuş. Bu çok güzel. Burada stand kuran kitapevleri Türkiye’de bir örnek model oluşturmuşlar. Biz daha önce böyle bir şeyle karşılaşmadık. Dışarıdan yayıncı gelmedi, buradaki yayınevleri Ünye’nin gerek ekonomisine gerekse kültürüne katkıda bulunalım diye bir ortak havuz oluşturmuşlar. Buraya gelen yazarların kitaplarını herhangi bir yayınevi satmıyor. Ortak havuzda satılıyor ve buradaki masraflar çıkarılıyor. Kavga yok, kıskançlık yok. Birbirinin standına okur gönderiliyor. Toplumun özlediği kardeşlik dayanışmasını burada görüyoruz. Bu aynı zamanda Ünye’nin ahlakını da gösteriyor. Biz başka fuarlarda tartışmaların olduğunu da gördük ama Ünye bu noktada farkını ortaya koymuş durumda” diye konuştu.

Sinan Yağmur

Sinan Yağmur 1965 yılında Kırşehir’de doğmuştur. Kırşehir İmam Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra Selçuk Üniversitesi İlahiyat bölümüne girdi.

Mezun olduktan sonra Kelam ve İslam Felsefesi Ana bilim dalında Yüksek Lisans yapmaya başladı. Yüksek Lisanını yaptıktan sonra İmam hatip Lisesinde öğretmenlik yapmaya başladı. Hala Naciye Mumcuoğlu lisesinde Din Kültürü ver Ahlak Bilgisi öğretmenliğini yapmaktadır.

Konya Selçuk Belediyesinin organize ettiği aile içi iletişim, eşler arası sevgi köprüsü konularında konferanslar veren Sinan Yağmur kendine has bir okuyucu kitlesi yaratmıştır.

Ulusal ve yerel tv’lerde eğitim programlarına katılmıştır.Sinan Yağmur Hüzün Yanığı, Tennure ve Ateş, Aşkı Gözyaşları kitapları ile kitapseverler arasında popülerlik yakalamıştır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yazar, Sinan, Yağmur, Ünye’de, Okurlarıyla, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X