Haber Detayı
15 Haziran 2021 - Salı 10:15 Bu haber 315 kez okundu
 
Vali Sonel'den Kızılay'a kutlama
Ülkemizin ve Dünyanın her bir köşesinde; doğal afetlerin, savaşların, göçlerin, sosyal adaletsizliğin yıkıcılığı ile mücadele eden, mazlumlara yardım elini uzatarak insanlığın umutlarını yeşerten Türk Kızılayı'nın 153. kuruluş yıldönümünü kutluyoruz.
GÜNDEM Haberi
Vali Sonel'den Kızılay'a kutlama

 

 

 

 

Tohumları 1868’in 11 Haziran’ında, iyiliğe gönül veren insanlar tarafından atılan Kızılay, bugün dünyanın dört bir yanına uzanan koca bir merhamet çınarıdır.

 

Savaşta ve barışta gönüllü olarak yardımda bulunurken dil, din, ulus, renk gibi hiçbir ayrım yapmadan ve çıkar gözetmeden insanların yardımına koşmak, Türk Kızılayı’nın hizmet anlayışının temelini oluşturmaktadır.

 

Toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak gibi önemli görevler üstlenen ve birçok konuda da öncü olan Türk Kızılayı, sağlık, sosyal yardım, gençlik ve eğitim alanlarında da hizmetler veren değerli kuruluşlarımızdan biridir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Kızılayı'mızın 153. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, çalışanlarına, gönüllü olarak hizmet verenlere, maddi ve manevi desteğini esirgemeyen milletimize sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Sonel'den, Kızılay'a, kutlama,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X