Haber Detayı
05 Temmuz 2018 - Perşembe 10:58 Bu haber 3802 kez okundu
 
Ünye’nin ilk tarım fotoğraf sergisi açıldı
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Denizbank işbirliğinde Türkiye’de 9., Ünye ilçesinde ilk “Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması Eserleri Sergisi” açıldı.
SANAT Haberi
Ünye’nin ilk tarım fotoğraf sergisi açıldı

Uluslararası “Tarım ve İnsan” konulu fotoğraf yarışması eserleri sergisi Ünye Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde açıldı. 

Sergi açılışı öncesinde konuşma yapan Ordu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kemal Yılmaz,  sergilenen eserlerin 2017 yılında düzenlenen yarışmaya ait olduğunu, bu yıl yarışma sonrası derece yapan çalışmaları Ünyeli sanatseverlerle buluşturmak istediklerini söyledi.

Tarımın her geçen gün önemi artan stratejik bir sektör olduğunu vurgulayan Yılmaz, “İnsanlığın gıdaya olan ihtiyacı devam ettiği sürece tarım sektörü bu önemini artırmaya devam edecektir. Türkiye dört bir tarafı verimli topraklarla çevrili bir ülke. Bu açıdan çok şanslıyız. Sergimizde Türkiye’de ki üreticilerimizin duygularını fotoğrafa yansıtmaya çalışıyoruz.”dedi.

Kemal Yılmaz, 501 yarışmacının 2 bin 326 eserle katıldığı yarışmanın altı kategoride düzenlendiğini, 59 eserin ülke genelinde sergilenmeye layık görüldüğünü ifade etti.

- “Sadece fotoğraf bu emeği objektif olarak yansıtabilirdi”-

Sergi açılışına katılan Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, tarım sektörünün ülkemizde çok geniş bir alanda icra edilen, hayatın her alanına dokunan ve yaşam için olmazsa olmaz ihtiyaçların bir bütününü ifade ettiğini söyledi.

Güney, çok meşakkatli ve çok geniş bir alana yayılan faaliyetin fark edilmesi ve insanlara takdim edilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Bu kadar geniş alana yayılan tarım faaliyetini en objektif şekilde yansıtacak alanın da fotoğrafçılık olacağını düşündük. Sergimizde emeği geçen herkesi tebrik ediyor, yapılan faaliyetin de halk üzerinde farkındalık yaratmasını diliyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından serginin açılış kurdelesini Kaymakam Güney, İl Tarım Müdürü Yılmaz, İlçe Tarım Müdürü Ferda Yıldırım, İlçe Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman ve İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Aksu keserek sergi gezildi.

Ünye’de ilki, Türkiye’de 9.su düzenlenen tarım fotoğraf sergisine vatandaşlar da ilgi gösterirken, tarım faaliyetinin her alanından fotoğraf karelerinin yer aldığı sergi yarın yani Çarşamba akşamına kadar gezilebilecek. 

 

Kaynak: (Ünye Kent) - Ünye Kent Editör:
Etiketler: Ünye’nin, ilk, tarım, fotoğraf, sergisi, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X