İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Kazanan halk oldu
Kazanan halk oldu
Yürek yakan fuar!
Yürek yakan fuar!
Haber Detayı
19 Mayıs 2018 - Cumartesi 12:46 Bu haber 5925 kez okundu
 
Ramazanda Ünye'ye Sanatçı yağacak
Ünye Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Ramazan Etkinlikleri kapsamında her gün birbirinden iddialı programların yanı sıra, ses getiren sanatçılarla Ünye’de yaz akşamları renkli ve dolu dolu geçecek.
SANAT Haberi
Ramazanda Ünye'ye Sanatçı yağacak

Cumhuriyet Meydanı’nda Zara, Niran Ünsal, Soner Sarıkabadayı gibi birbirinden iddialı sanatçılar sahne alarak coşkulu ve keyifli gece yaşatacak.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Ünye’nin 52 gün etkinliklere ev sahipliği yapacağını söyledi.

Çamyar, “Ramazan ayının huzur ve bereketinin her yani sardığı bu güzel atmosferde Ünye’mizde her yıl olduğu gibi farklı etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Özellikle Ramazan akşamlarında vatandaşlarımızın hem hoşça vakit geçirebilecekleri, hem de ramazan atmosferini yaşayabilecekleri bir etkinlik takvimi planladık. Geçtiğimiz yıl ilk kez 52 güne çıkardığımız ramazan ayı etkinliklerimizi bu yıl da aynı konsept ile yapıyoruz. Etkinliklerle süslediğimiz ramazan akşamlarında Ünye'nin farkını bir kez daha ortaya koyuyoruz.”dedi.

 

Ünye’de geleneksel hale gelen ve bu yıl 7.si düzenlenecek olan Ramazan Etkinlikleri dolu dolu geçecek.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 52 gün boyunca devam edecek olan Ramazan Etkinlikleriyle, gündüz orucunu tutarak ramazan ayını idrak eden Ünyeliler başta olmak üzere bölge halkı, akşamları da Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan stantlarla, ilçede düzenlenecek etkinliklerle ve sahne alacak olan sanatçılarla birlikte yaz akşamlarını da dolu dolu geçirme imkanı bulacak.

Ünye Belediyesi, Filistin’de yaşanan insanlık dramı nedeniyle ramazan ayının ilk üç günü Ünye’de düzenlenmesi planlanan müzik programlarının iptal etmişti.

Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, gazetemize özel yaptığı açıklamada, Filistin’e İsrail’in yaptığı saldırılar sonrası gelen Filistinli şehitler dolayısıyla Ramazan ayına buruk girildiğini ifade etti. 

Bu vahşeti kınayarak ramazan etkinliklerinde ilk üç gün düzenlenecek müzikli programlarla kortej yürüyüşünü iptal ettiklerini hatırlatan Başkan Çamyar, planlanan geleneksel ramazan etkinliklerine ilişkin bilgi verdi. 

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Ünye’nin 52 gün etkinliklere ev sahipliği yapacağını belirten Başkan Çamyar, şunları söyledi:

“Ramazan ayının huzur ve bereketinin her yani sardığı bu güzel atmosferde Ünye’mizde her yıl olduğu gibi farklı etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Özellikle Ramazan akşamlarında vatandaşlarımızın hem hoşça vakit geçirebilecekleri, hem de ramazan atmosferini yaşayabilecekleri bir etkinlik takvimi planladık. Geçtiğimiz yıl ilk kez 52 güne çıkardığımız ramazan ayı etkinliklerimizi bu yıl da aynı konsept ile yapıyoruz.  Cumhuriyet Meydanı’nda kurduğumuz Ramazan Sokağı’nda geçmişle geleceği bir araya getirirken, farklı sahne gösterileri ile de akşamları Ünye'de ramazan ruhunu yaşatmayı amaçlıyoruz. Ünye’mize her ramazanda olduğu gibi bu yılda çevre il ve ilçelerden ziyaretler oluyor. Etkinliklerle süslediğimiz ramazan akşamlarında Ünye'nin farkını bir kez daha ortaya koyuyoruz.”

Ünye Belediyesi’nin bu yıl ki ramazan etkinliklerinde sahne alacak olan birbirinden iddialı sanatçılar Zara, Niran Ünsal, Soner Sarıkabadayı, vatandaşlara coşkulu ve keyifli geceler yaşatacağı benziyor. Vatandaşlar heyecanla bu geceleri bekliyor.

Ünye’de dolu dolu geçecek olan Ramazan Etkinliklerinde belirlenen program takvimi şu şekilde:

“18 Mayıs Cuma - İşaret Dili Korosu

19 Mayıs Cumartesi - (23.00) Ünye 1. Gençlik Festivali, Gece Yolcuları

20 Mayıs Pazar - Aydın Beyoğlu

21 Mayıs Pazartesi - Eski Zaman Hikayesi (Müzikli Güldürü)

22 Mayıs Pazartesi – Çanakkale Şehadet

25 Mayıs Cuma - Yücel Arzen

26 Mayıs Cumartesi - Zara

27 Mayıs Pazar - İbrahim Sadri

30 Mayıs Çarşamba - Niran Ünsal

1 Haziran Cuma - İkizler Yarışması

2 Haziran Cumartesi - Enbe Orkestrası

3 Haziran Pazar - Hüsnü Şenlendirici, Burcu Karadağ

4 Haziran Pazartesi - İşaret Dili Korosu

8 Haziran Cuma - İkbal Gürpınar

9 Haziran Cumartesi - Soner Sarıkabadayı

11 Haziran Pazartesi - İşaret Dili Korosu

13 Haziran Çarşamba – Ateşten Gömlek (Ankara Orta Oyuncuları Tiyatrosu)

Ünye Belediyesi ayrıca ramazan ayında sosyal belediyecilik anlayışıyla da ‘Ramazan Sofrası’nda 600 kişiye iftar yemeği verirken, 800 ailenin evine de sıcak yemek götürüyor. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ramazanda, Ünye'ye, Sanatçı, yağacak, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X