Haber Detayı
17 Haziran 2018 - Pazar 12:19 Bu haber 3829 kez okundu
 
Musiki Derneği’nden “52. yıl müzik etkinliği”
Ünye Kültür ve Musiki Derneği, Meryem Ana Kilisesi’nde “52. Yıl Müzik Etkinliği” düzenledi.
SANAT Haberi
Musiki Derneği’nden “52. yıl müzik etkinliği”

Ünye Kültür ve Musiki Derneği, kuruluş yıldönümü dolayısıyla 12 Haziran Salı günü Ünye Meryem Ana Kilisesi’nde “52. Yıl Müzik Etkinliği” düzenledi.

Etkinlikle; piyano, gitar, keman ve yan flüt branşlarından eğitim gören öğrenciler, misafirlere muhteşem bir müzik dinletisi sundular. İki saat süren müzik etkinliği katılımcılar tarafından tam not aldı.

-“Ünye’de bizden başka 52 yıl faaliyet gösteren başka bir sivil toplum kuruluşu yok”-

Ünye Kültür ve Musiki Derneği Başkanı Selçuk Ürer, kendileri gibi bu kadar uzun geçmişi olan başka bir sicil toplum kuruluşunun Ünye’de olmadığını ifade ederek, “Ünye Kültür ve Musiki Derneği 1966 senesinde kurulmuş, o tarihten bu zamana kadar 52 yıl geçmiş. Biz 50. yılımızı tamamladığımız zaman da konser düzenlemiştik. Ünye’de bizden başka 52 yıl faaliyet gösteren başka bir sivil toplum kuruluşu yok. Burada velilerimiz ve öğretmenlerimiz ‘mutlaka bir etkinlik yapalım’ dediler. ‘Çocuklarımız orada çıkıp bir şeyler göstersin bizde izleyelim’ dediler. Biz de tamam dedik. Hocalarımız da bu etkinlikler ‘52. yıl etkinlikleri’ olsun dediler. Etkinliğe piyano, keman, gitar ve yan flüt bölümlerimiz katıldı.” dedi.

-“Katılım bir hayli yoğundu”-

Etkinliğe katılımın bir hayli yoğun olduğunu belirten Başkan Ürer, “Ünye Kültür ve Musiki Derneği deyince insanlar güzel şeyler yapılacak diye düşünüyorlar. Oraya gittiğimiz zaman gerçekten müzik adına çok güzel icracıların olacağını düşünerek geliyorlar. Bu sene ben oraya gelecek insanlara sınır koymadım. Daha önce sadece velilerimizi çağırıyorduk. Ama bu sene herkes gelebilir dedim. Hatta sosyal medya üzerinden bile duyuru yaptık. Sağ olsunlar gerçekten çok güzel bir katılım vardı. Etkinliği herkes çok beğendi.”diye konuştu.

-“ Ünye Kültür ve Musiki Derneği’nde etkinlikler devam edecek”-

Başkan Ürer, etkinliklerinin devam edeceğini ifade ederek, “Ünye Kültür ve Musiki Derneği’nde etkinlikler tabi ki devam edecek. Ancak bizim bir çalışma programımız var. Bu programın arasında biz etkinlik yapmıyoruz. Çünkü biz müzik eğitimi yapan bir okul gibiyiz. Biz derslere ekim ayında başlıyoruz ve mayıs ayının sonuna kadar devam ediyor. Bizim prensipli oluşumuz Ünye’de yaşayan insanları son derece memnun ediyor.” dedi.

-“Gelecek sene çok farklı versiyonda bir etkinlik düşünüyoruz”-

Konser etkinliklerinin devam edeceğini belirten Ürer, “Gelecek sene çok farklı versiyonda bir etkinlik düşünüyoruz. Bütün bölümlerden örencilerimizin iştirak edeceği bir orkestra keman, yan flüt, gitar, piyano, ona ilave edebileceğimiz bağlama olabilir. Bu dört veya beş branşın bir araya gelerek kurulduğu bir orkestrayı düşünün 25 ila 30 kişilik orkestra. Bu orkestrayla konser vereceğiz. Burada görev yapacak gençler branşlarında mezuniyetleri yaklaşmış olan çocuklar olacak.” dedi.

-“Ünye’ye ve Ünyelilere teşekkür ediyorum”-

Ünyelilere kendilerine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür eden Ünye Kültür ve Musiki Derneği Başkanı Selçuk Ürer, sözlerini şu şekilde noktaladı:

“Ünye’ye ve Ünyelilere teşekkür ediyorum. Velilerimize bize gösterdikleri yakın ilgi ve alaka için teşekkür ediyorum. Ben onlardan ayarıca bizi affetmelerini istiyorum.  Çünkü kontenjanlı öğrenci alımı yaptığımız için bazı kişilerin isteklerine cevap veremiyoruz. Bizim hiçbir zaman 15-20 kişinin bir arada olduğu sınıfımız yok. Gruplarımız beş kişilik gruplar ve özel dersler oluyor. Böyle yaptığımız için haliyle kontenjanlarımızı kısıtlı tutuyoruz.  O sebeple bize gelip taleplerini ileten ve bizim cevap veremediğimiz kişilerden özür diliyorum. Bizi sevenlere çok teşekkür ediyorum.” 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Musiki, Derneği’nden, “52., yıl, müzik, etkinliği”,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X