Haber Detayı
18 Temmuz 2018 - Çarşamba 09:27 Bu haber 9707 kez okundu
 
Kültür Merkezi 7 Ağustos’ta ihaleye çıkıyor
Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye Kültür Merkezi ihalesinin 7 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleştirileceğini açıkladı.
KÜLTÜR Haberi
Kültür Merkezi 7 Ağustos’ta ihaleye çıkıyor

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye Kültür Merkezi ihalesinin 7 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleştirileceğini açıklayarak, yer tesliminin eylül ayında yapılacağını, 2 yıl içerisinde inşaatın bitirilmesinin planlandığını söyledi.

Ordu ilinde yapılacak önemli kültür yatırımlarından biri olan Ünye Kültür Merkezi için geri sayım başladı.

Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, gazetemize özel yaptığı açıklamada, Ünye 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda yapılacak olan Kültür Merkezi’nin 7 Ağustos 2018 tarihinde ihaleye çıkacağını açıkladı.

Başkan Çamyar, ihale süreci sonrası yer teslimiyle birlikte çalışmaların hızla başlayıp, inşaatın 2 yıl içerisinde bitirileceğini söyledi.

-“Eylül ayında firmaya yer teslimi yapılacak”-

3 yıldır takip ettikleri projede gelinen sürece ilişkin Başkan Çamyar, “Ünye Kültür Merkezi, 2015 yılının yatırımıydı. 3 yıldır takip edip uğraştığımız bu proje. Kültür Merkezi bizim için zaruri bir hizmet. Uzun yıllardır konuşulmuş, bir türlü adım atılamamış, nereye yapalım diye karar verilememiş. 15 Temmuz Demokrasi Meydanımızla bütünleşecek, entegre olacak bir proje.” dedi.

İhalenin ardından eylül ayında yer tesliminin yapılmasının planlandığını ifade eden Belediye Başkanı Çamyar, “YÜKOP üzerinden 7 Ağustos Salı Saat 10.00’da ihaleye çıkacak. İşinin ehli olan firmalar ihaleye girerse hızlıca sözleşme sürecini gerçekleştirip, kazma vurmuş olacağız. Bunun Kamu İhale Kurumu ile ilgili dava veya şikâyet boyutu olmaz ise bu süreç eylül ayında sonuca ulaşacağını düşünüyorum.” diye konuştu.

-“Fonksiyonel bir kültür merkezi olacak”-

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Kültür Merkezi projesine ilişkin şu bilgileri verdi:

“Halk Kütüphanemiz Dönerçeşme Meydanı’nda Büyükşehre kiralanan binanın 4. katında faaliyet gösteriyor ve öğrencilerimiz açısından erişim sorunu yaşıyorlar. O yüzden Kültür Merkezi’ne kitap sayısı bakımından rekoru içinde barındıran bir kütüphane açmayı planlıyoruz. Kütüphanemizin ayrı bir girişi olacak. 15 Temmuz Demokrasi Meydanımızda otopark yönüyle entegrasyonu sağlanacak. Yani aracını otoparka park eden vatandaşımız oradan Kültür Merkezine girebilecek şekilde bir hazırlığımız oldu. Kültür Merkezi’nde 700 kişilik bir salon, 250 kişilik iki salon olmak üzere 3 salonumuz olacak. Resim ve müzik etkinliklerinin yapılabileceği alanlarımız olacak. Gençlerimiz burada sanatsal faaliyetlerini yürütebileceği bir alana kavuşmuş olacak.”

-“2 yılda tamamlanacak”-

Ünye Kültür Merkezi’nin 2 yılda tamamlanmasının planlandığını belirten Başkan Çmyar, sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Güzel ve Ünye’nin ihtiyacını karşılayacak bir proje oldu. Ben projenin en başından bu güne emeği geçen Kültür ve Turizm eski Bakanımız Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a, Milletvekillerimize ve Yatırım İşletmeler Genel Müdürümüze ve Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum. İnşallah ihaleyi yapıp bir an önce Ünye’nin hizmetine sunarız. Bitiş süresi 2 yıl olarak ön görülüyor. Ama tabi bu firmanın hızıyla alakalı. Ödemeyle alakalı bir sıkıntı yok. Bundan sonra ki süreç alan firmanın hızına bağlı. Kültür Merkezimiz 30-35 milyonun üzerinde olan bir proje. Net rakam ihale ile birlikte ortaya çıkacak. Ünye Kültür Merkezi fonksiyonu ve rakamsal büyüklüğü ile iddialı bir proje.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kültür, Merkezi, 7, Ağustos’ta, ihaleye, çıkıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X