Haber Detayı
24 Temmuz 2018 - Salı 09:31 Bu haber 4156 kez okundu
 
Festival Ünye'den Sorulur
19. Uluslararası Kültür Sanat ve Turizm Festivali kapsamında Ünye’ye gelen birbirinden ünlü ve sevilen sanatçılar Ömür Gedik, Ferhat Göçer ve Buray konserleriyle Ünye sallandı.
SANAT Haberi
Festival Ünye'den Sorulur

Ünyelilerin yanı sıra bölgeden gelen vatandaşların doldurduğu Cumhuriyet Meydanı, tarihi günlerden birine ev sahipliği yaptı.

 

Ünye Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Ünye 19. Uluslararası Kültür Sanat ve Turizm Festivali kapsamında, Ünye Cumhuriyet Meydanı şarkıcı Ömür Gedik, Ferhat Göçer ve Buray’ı ağırladı.

İlk gün sahneye çıkan Ömür Gedik, sevilen şarkılarını Ünyeliler için seslendi.

21 Temmuz 2018 Cumartesi akşamı sahneye çıkan Ferhat Göçer, ikinci kez sahne aldığı bu meydanda Ünyelilerle buluşmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Güneşin denizden doğan ve denizden batan şehrindeyiz” dedi.

Konserde vatandaşlarla sıcak diyaloglar kuran Ferhat Göçer, Ünyelilere müzik dolu bir gece yaşattı. Sevenleriyle buluşan Göçer'in seslendirdiği şarkılara izleyiciler coşkuyla eşlik etti.

-Ferhat Göçer’den Ünye pozu -

Sanatçı Ferhat Göçer, Belediye Başkanı Çamyar ve Kaymakam Güney ile sahnede seyircilerinde içinde olduğu bir fotoğraf çektirdiler, seyircilerle birlikte el kaldırarak poz verdiler.

-Hekimoğlu selfisi,-

Sanatçı Ferhat Göçer konserinde ayrıca sosyal medya hesabında yayınlanmak üzere kısa bir video çekti. Göçer’in seyircilerle çektiği videoda Hekimoğlu türküsü söylendi.

Türkünün girişini söyleyen ünlü şarkıcı hayranlarına ise "Ünye Fatsa bir oldu da doktorum baş edemedim" diyerek sahneden koroya eşlik etti.

-“Ünye huzur şehri”-

Sahneye davet edilen Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, yaptığı konuşmada, 52 gün boyunca etkinliklere ev sahipliği yapan Ünye’nin bir huzur şehri olduğunu söyledi.

Ünye’nin turizm şehri olma noktasında farklı ve güzel etkinliklere ev sahipliği yaptığını ifade eden Kaymakam Güney, şunları söyledi:

“Ünye 52 gündür dolu dolu programlarla hem eğleniyor, hem de çok güzle vakit geçiriyor. Ünye turizm şehri olma noktasında bu güzel etkinliklerle o güzel ismine yakışır manayı dolduruyor. İsmi, şanı Karadeniz’i aştı. Ülkenin dört bir yanda tanınıyor, biliniyor ve insanlar akın akın Ünye’ye geliyor. Ünye’mizin turizm şehri olduğu kadar, bu 52 günlük etkinlikte gösterdi ki Ünye huzur şehri. Çünkü bunca etkinlik Ünyelileri hemşerimizin yanı sıra komşu il ve ilçelerden gelen misafirlerimizle birlikte bana bu güne kadar bir tek bizim yüzümüzü kızartacak bir tane polisiye asayiş olayı bildirilmedi. Hepinize teşekkür ediyorum.” 

-"Müziğin doktoru diyoruz"-

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise Ferhat Göçer'i doktor olarak bildiklerini ama kendisinin gerçekten müziğin de doktoru olduğunu vurgulayarak, "Harika sahne performansıyla Ferhat Göçer'i tebrik ediyoruz. Sizleri seviyoruz, sizler için en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Meydan konserlerle coştu. Sizler muhteşem görünüyorsunuz." diyerek Ünye’nin üç gün dolu dolu konserlere ev sahipliği yaptığını ifade etti.

Gecenin sonunda Kaymakam Güney ve Belediye Başkanı Çamyar, sanatçı Ferhat Göçer’e hediye ve plaket verdi.

-Buray’dan müzik dolu gece-

Ünye 19. Uluslararası Kültür Sanat ve Turizm Festivali’nin son gecesi olan 22 Temmuz Pazar gecesi şarkıcı Buray sahne aldı.

Sevenleriyle buluşan Buray’ın seslendirdiği şarkılara izleyiciler coşkuyla eşlik etti.

Ünlü şarkıcı, "Bana kırmızının şans getirdiğine inanıyorum. Gittiğim her ortamda kırmızı rengin bende ayrı bir özelliği var" dedi.

Konserde ekibiyle beraber kırmızı ayakkabı giyen şarkıcı Buray, "Bana kırmızının şans getirdiğine inanıyorum. Gittiğim her ortamda kırmızı rengin bende ayrı bir özelliği var. Ekibimle beraber genelde konserlerde kırmızı rengin olmasına dikkat ediyorum" diye konuştu.

-“Ünye’ye yüreğimizi, kalbimizi koyduk”-

Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, belediye hizmetlerinin yanı sıra kalplere dokunduklarını, sosyal etkinliklerle vatandaşlarla bir arada olduklarını ifade etti.

Başkan Çamyar, Ünye’de 69 gündür etkinliklerin devam ettiğini belirterek, “Kuzey’in kalbi olan güzel Ünye’mizi festivallerin başkenti yapacağız demiştik, öyle yaptık. 69 gündür Ünye ayakta. Her kesime hitap eden, herkesin anladığı dilden bir şeyler söylendi. Biz Ünye’ye yüreğimizi koyduk, kalbimizi koyduk. “dedi.

Etkinlik sonunda, Belediye Başkanı Çamyar ve eşi Serap Çamyar Buray’a hediye ve plaket takdim etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Festival, Ünye'den, Sorulur, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X