Açık ve Uzaktan Eğitim sınavları artık Ünye’de!

EĞİTİM (Ünye Kent) - Ünye Kent Gazetesi | 20.04.2024 - 01:10, Güncelleme: 20.04.2024 - 01:10 3361+ kez okundu.
 

Açık ve Uzaktan Eğitim sınavları artık Ünye’de!

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Ordu Sınav Merkezi’nin 2. bölgesi Ünye’de açıldı.
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Cemal Öztürk, Ünye’deki 2. bölge Fatsa, Aybastı, Kumru, Korgan, İkizce, Akkuş’u kapsadığını, buradaki öğrencilerin artık Ünye’de sınava girebileceğini söyledi. 4-5 Mayıs 2024 tarihinde ara dönem (vize) sınavlarına Ünye’de ilk etapta 300 öğrencinin gireceğini belirten Öztürk, “İstanbul Üniversitesi diplomasını alırken, Atınordu ilçesine ya da başka illere gitmelerine gerek kalmayacak. Ünye, artık bir sınav merkezi ve gittikçe yoğunlaşacak bu sayımız.” dedi. Önceki yıllarda sadece Ordu’nun Altınordu ilçesinde bulunan İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Ordu Sınav Merkezi’nin 2. bölgesi Ünye’ye açıldı. -Artık Altınordu’ya kadar gitmeye gerek yok - Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Cemal Öztürk, Ünye Kent Gazetesi muhabirine yaptığı özel açıklamada, Ünye ile çevresindeki Çaybaşı, İkizce, Akkuş, Fatsa, Kumru ve Aybastı gibi ilçelerdeki öğrencilerin artık Altınordu’ya kadar gitmeden İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi sınavına Ünye’de girebileceğini söyledi. -4-5 Mayıs 2024 tarihinde ara dönem (vize) sınavlarına Ünye’de girebilirsiniz - Doç. Dr. Öztürk, İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi 2023-2024 eğitim-öğretim yılı Bahar dönemi ara dönem (vize) sınavları 4-5 Mayıs 2024 tarihlerinde Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde yapılacağını, bundan sonra ki sınavlara Ünye’de girilebileceğini açıkladı.  -“Ünye’deki 2. bölge Fatsa, Aybastı, Kumru, Korgan, İkizce, Akkuş’u kapsıyor” - Ordu Üniversitesi Rektörlüğü tarafından AUZEF Ordu 2.Bölge Koordinatörü olarak görevlendirildiğini belirten Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Cemal Öztürk, şu açıklamayı yaptı: “Böylece İstanbul Üniversitesi’nin Açık Öğretim ve Uzaktan Eğitim sınavlarını Ünye’mizde yapacağız. Aynı zamanda Ünye’deki 2. bölge Fatsa, Aybastı, Kumru, Korgan, İkizce, Akkuş’u kapsıyor.  4-5 Mayıs’ta ilk sınavımız olacak. Bu sınavda 300 öğrenci 3 oturum halinde sınava girecek. Bu dönem zamanın kısa olması dolayısıyla 300 öğrenci girmekle beraber önümüzdeki dönemlerde sayı 500’ün üzerine çıkacaktır. Bu öğrencilerimiz Ünye’miz ve bölge ilçelerimizden İstanbul Üniversitesi Açık Öğretim, Uzaktan Eğitimi burada okuyup, sınavlara girip, bitirmiş olacak. Öğrencilerimizin sınavları burada olacak. Dolayısıyla İstanbul Üniversitesi diplomasını alırken, Atınordu ilçesine ya da başka illere gitmelerine gerek kalmayacak. Ünye, artık bir sınav merkezi ve gittikçe yoğunlaşacak bu sayımız.” Ünye KENT Haber 
İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Ordu Sınav Merkezi’nin 2. bölgesi Ünye’de açıldı.

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Cemal Öztürk, Ünye’deki 2. bölge Fatsa, Aybastı, Kumru, Korgan, İkizce, Akkuş’u kapsadığını, buradaki öğrencilerin artık Ünye’de sınava girebileceğini söyledi.

4-5 Mayıs 2024 tarihinde ara dönem (vize) sınavlarına Ünye’de ilk etapta 300 öğrencinin gireceğini belirten Öztürk, “İstanbul Üniversitesi diplomasını alırken, Atınordu ilçesine ya da başka illere gitmelerine gerek kalmayacak. Ünye, artık bir sınav merkezi ve gittikçe yoğunlaşacak bu sayımız.” dedi.

Önceki yıllarda sadece Ordu’nun Altınordu ilçesinde bulunan İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Ordu Sınav Merkezi’nin 2. bölgesi Ünye’ye açıldı.

-Artık Altınordu’ya kadar gitmeye gerek yok -

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Cemal Öztürk, Ünye Kent Gazetesi muhabirine yaptığı özel açıklamada, Ünye ile çevresindeki Çaybaşı, İkizce, Akkuş, Fatsa, Kumru ve Aybastı gibi ilçelerdeki öğrencilerin artık Altınordu’ya kadar gitmeden İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi sınavına Ünye’de girebileceğini söyledi.

-4-5 Mayıs 2024 tarihinde ara dönem (vize) sınavlarına Ünye’de girebilirsiniz -

Doç. Dr. Öztürk, İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi 2023-2024 eğitim-öğretim yılı Bahar dönemi ara dönem (vize) sınavları 4-5 Mayıs 2024 tarihlerinde Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde yapılacağını, bundan sonra ki sınavlara Ünye’de girilebileceğini açıkladı. 

-“Ünye’deki 2. bölge Fatsa, Aybastı, Kumru, Korgan, İkizce, Akkuş’u kapsıyor” -

Ordu Üniversitesi Rektörlüğü tarafından AUZEF Ordu 2.Bölge Koordinatörü olarak görevlendirildiğini belirten Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Cemal Öztürk, şu açıklamayı yaptı:

“Böylece İstanbul Üniversitesi’nin Açık Öğretim ve Uzaktan Eğitim sınavlarını Ünye’mizde yapacağız. Aynı zamanda Ünye’deki 2. bölge Fatsa, Aybastı, Kumru, Korgan, İkizce, Akkuş’u kapsıyor. 

4-5 Mayıs’ta ilk sınavımız olacak. Bu sınavda 300 öğrenci 3 oturum halinde sınava girecek. Bu dönem zamanın kısa olması dolayısıyla 300 öğrenci girmekle beraber önümüzdeki dönemlerde sayı 500’ün üzerine çıkacaktır. Bu öğrencilerimiz Ünye’miz ve bölge ilçelerimizden İstanbul Üniversitesi Açık Öğretim, Uzaktan Eğitimi burada okuyup, sınavlara girip, bitirmiş olacak. Öğrencilerimizin sınavları burada olacak. Dolayısıyla İstanbul Üniversitesi diplomasını alırken, Atınordu ilçesine ya da başka illere gitmelerine gerek kalmayacak. Ünye, artık bir sınav merkezi ve gittikçe yoğunlaşacak bu sayımız.”

Ünye KENT Haber 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberunye.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.