Haber Detayı
26 Ekim 2020 - Pazartesi 09:27 Bu haber 109 kez okundu
 
Yöresel Ürünler Ve El Sanatları Pazarı Büyüdü
16 Satış Birimine Ek Olarak 12 Tane Daha Yapıldı
YAŞAM Haberi
Yöresel Ürünler Ve El Sanatları Pazarı Büyüdü

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatıyla Altınordu ilçesi teleferik alt istasyonun yanında kurulan Yöresel Ürünler ve El Sanatları Pazarı genişletildi.

Ordu’nun 19 ilçesinde üretimi yapılan yöresel lezzetleri tüketiciyle aracısız buluşturmak amacıyla kurulan 16 adet satış biriminin bulunduğu alana 12 adet satış birimi daha yerleştirildi.

Başkan Güler, şehirle özdeşleşen ve kente has ürünlerin olduğu pazarda ikinci kısım yapım çalışmalarının tamamlandığının müjdesini verdi.

“EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLER BU PAZARDA”

Güler, 4 adet 10 metrekare, 8 adet de 5 metrekare olmak üzere 12 adet satış biriminin kısa sürede vatandaşların hizmetine açılacağını belirten Başkan Güler açıklamasına şöyle devam etti: “Ekiplerimiz proje çalışmalarını tamamladı. Yerli ve yabancı turistler organik ürünleri, ilimize özgü el emeği göz nuru sanat eserlerini ve hediyelik eşyaları buradan temin edebilecek. Bu sayede hem Ordu ekonomisine hem de turizm şehri olan ilimizin tanınırlığına katkı sunmuş olacağız. Üreticimiz de tüketicimiz de bu projeden oldukça memnun durumda” dedi.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yöresel, Ürünler, Ve, El, Sanatları, Pazarı, Büyüdü,
Yorumlar
Haber Yazılımı