Haber Detayı
10 Mayıs 2018 - Perşembe 00:14 Bu haber 4498 kez okundu
 
Yeni Meclis Üyeleri Görevine Başladı
Ünye Belediyesi Meclisi mayıs ayı olağan Toplantısı gerçekleştirildi. Meclis Başkan Vekili İbrahim Ecioğlu başkanlığında yapılan meclis toplantısına 3 yeni üye ilk defa katıldı.
- Haberi
Yeni Meclis Üyeleri Görevine Başladı

Ünye Belediye Meclisi’nin mayıs ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ın şehir dışında olması nedeniyle Meclis Başkan Vekili İbrahim Ecioğlu başkanlığında yapıldı.

Toplantıda 10 gündem ve 1 gündem dışı madde görüşülerek karara bağlandı.

-3 yeni üye ilk defa mecliste-

AK Parti Ünye İlçe Başkanı olmasından dolayı istifa eden Hüseyin Tavlı ile AK Parti’den Milletvekili Aday Adayı olarak istifa eden Murat Ocak ve Remzi Taş’ın yerine, Ersin Güney, Habil Özden ve Mehmet Ali Şentepe meclis toplantısına ilk defa katıldılar.

-Ünye Belediyesinden 66 milyonluk hizmet-

Ünye Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis toplantısında Meclis Başkan Vekili Eceoğlu gündemin ilk maddesinde yer alan Belediye Başkanlığı 2017 Mali yılı kesin hesabına ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Geçen yıl yapılan bütçeye göre, 80 milyon 68 bin TL’lik bir bütçe öngörülmüş, buna göre harcama tabloları ve gelir hesapları yapılmış, 71 milyon gelir gerçekleşmiş, bunun 66 milyonluk kısmı da hizmete dönüştürülmüş. Baktığımızda 88 gelir dengesi, 83’de gider dengemiz söz konusu. Son 10 yıldaki en yüksek planlama gibi gözüküyor.”

Başkan Vekili Ecioğlu’nun konuşmasının ardından, Meclis gündeminde ilk sırada yer alan ‘Ünye Belediyesinin 2017 Mali Yılı Kesin Hesabı’ meclis üyelerine sunularak oybirliğiyle kabul edildi.

-STK’lar ve Belediye arasında protokol-

Mayıs ayı olağan meclis gündeminde 2 ve 3 maddeler kapsamında yer alan Ünye Turizm İşletmecileri Derneği ile Meslek Yüksek Okulu arasında ortak hizmet projeleri gerçekleştirmek üzere ortak protokol imzalanması kabul edilirken, gündemin 3. maddesinde yer alan Ünye Belediyesi ve Ünye’nin Dünkü Çocukları Derneği arasında da protokol imzalanması oybirliği ile kabul edildi.

Belediye gündeminin 4. Maddesi 22 Haziran Yağlı güreşleri, 1 Temmuz Rahvan At Yarışları ve Fikir Proje yarışması etkinliklerinde dereceye girenlere ödül verilmesi ve ödül miktarlarının belirlenmesi talebi mecliste alınan kararla plan bütçe komisyonuna havle edildi. Meclisin 5. Gündem maddesiyle görüşülen Atatürk mahallesi Bahar sokak 287 ada 72 parsel üzerinde bulunan yer, İçkili yerler Komisyonu tarafından olur alarak içkili yerler krokisine dahil edildi. Belediye Meclisi Mayıs ayı olağan meclisi gündeminde görüşülen 6. Maddesinde yer alan tarife değişikliği talebi ilgili komisyona havale edilirken 7’nci madde Göbünalcı mahallesi 109 ada 1 parselde bulun alanın 5365,85m2’lik bölümü Kız Yurdu yapılmak üzere Ünye Belediyesine şartlı bağış alınması talebi oybirliğiyle kabul edildi.

-Bayramca’nın tapu sorunu için Encümen devrede-

Gündemde 8. Madde Bayramca mahallesinde 1137 ada 140 parsel bitişiğinde yer alan 126 parselin hak sahiplerine tapuların devri için encümene yetki verilmesiydi. Hak sahiplerine tapu devri oy birliğiyle kabul edilirken, Meclis Başkan Vekili İbrahim Ecioğlu konuya ilişkin şunları söyledi:

“Burası daha önce dedelerinin bir A4’de yazılı olarak satıp varislerinin de satmaktan yana sıkıntı yaşadığı yer. Belediyenin mülkiyetine kazandırdığı yeri oradaki 126 tane parsel sahibi vatandaşlara, yani şuanda orayı kullanan vatandaşlara satılmasıyla ilgili encümene yetki verildi.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeni, Meclis, Üyeleri, Görevine, Başladı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X