Haber Detayı
02 Temmuz 2020 - Perşembe 13:22 Bu haber 279 kez okundu
 
Oski'den Açıklama
Oski, okumadığı sayaçlarla ilgili açıklama yaptı.
GÜNDEM Haberi
Oski'den Açıklama

Bilindiği üzere; Ülkemiz genelinde Kovid-19 salgını nedeniyle 30 Büyükşehir Belediyesinin Su İdarelerinde olduğu gibi İdaremizce de salgının yayılma riskinin en aza indirilebilmesi amacıyla nisan ve mayıs aylarında yerinde sayaç okuması (iş yerleri hariç)  yapılmamıştır. Abonelerimizin su tüketimlerine ait tahakkukların birikerek ileriki dönemlerde ödeme zorluğu yaşanmaması için abonenin aylık ortalama tüketimleri baz alınarak kıyas fatura düzenlenmiş ve bu faturalar SMS ile abonelerimize tebliğ edilerek “….fazla veya eksik tüketimler için ilk sayaç okuma işlemiyle düzenlenecek olan faturada mahsuplaşma yapılacağı” hususu belirtilmiştir.

 

 

 

 

Abonelerimizin salgın dönemlerinde temizlik ve hijyene verdiği önemden dolayı su tüketimlerinin önceki dönemlere göre çok arttığı tartışılmaz bir gerçektir. Bu nedenle; sayaç okumaları neticesinde fazla tüketildiği tespit edilen miktarlar haziran ayında düzenlenen faturalara yansıtılmıştır.

 

 

 

 

Mekanik sayaçlı abonelerimizin maddi kayba uğramaması için, aylık fatura düzenlendiği dönemlerde 12 m3 ü geçen miktara uygulanan kademe;  mart, nisan ve mayıs aylarına ait toplam su tüketiminin 36 m3 ü (3 ay x 12 m3) geçtiği miktara uygulanarak fatura düzenlenmiştir. 

 

 

 

 

Ayrıca; fatura tutarı yüksek olan abonelerimizin, Kurumumuzun ilgili birimlerine başvurmaları halinde vade farksız taksitlendirme işlemleri yapılmaktadır.

 

 

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Oski'den, Açıklama, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı