Haber Detayı
09 Mayıs 2019 - Perşembe 14:26 Bu haber 3301 kez okundu
 
Ordulu gezgin arıcılara ziyaret
Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, Ziraat Odası Başkanı Hidayet Kökçe ile Kasapçayırı Mahallesi'nde faaliyet gösteren Ordulu bal üreticilerini ziyaret etti. Başkan Mustafa Köleoğlu ve Ziraat Odası Başkanı Hidayet Kökçe, bal üreticileriyle arı kovanlarının bakımını yaptı. Ardından bal sıkılan kapalı alana geçildi. Başkan Mustafa Köleoğlu ve eşi Nurgül Köleoğlu, peteklerden özel makineyle bal sıktı.
EKONOMİ Haberi
Ordulu gezgin arıcılara ziyaret

Bal üreticisi Aslan Ural, "Arıcılık yapıyorum. Orduluyum. Buraya arılarımı kışlatmak için geldim. Bahar güzel geçti. Narenciyeden nasibimizi aldık. Buradan arımızı yükleyip, Diyarbakır, Muş ve son yaylamız Erzurum. Arılarımızın bölme işlemini yaptık. Şimdi yolculuk zamanı" dedi.

Ordulunun durağı Kumluca

Ziraat Odası Başkanı Hidayet Kökçe, "Kumluca'mızın değeri, narenciye balımızı sıkma aşamasına geldik. 40- 50 bin gezici bal üreticimize ait kovanlarımız var. Ordu ve İç Anadolu'dan buraya gelip kışlıyorlar. İlk sıkımlarını burada yapıyorlar. Portakal, limon ve mandalina çiçeklerinden alınan narenciye balı diğer çiçeklerin de karışımıyla dünyada en kaliteli baldır. Bundan sonra arıcıları yolcu edeceğiz" diye konuştu.

Arıcılarımızın yanındayız

Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu da şöyle dedi: "Narenciye balını üreten arıcılarımızın yanındayız. Onlarla arılarımızın bakımını ve kontrollerini yaptık. Sıkım aşamasına geçtik. Ballarımızın sıkımlarını yapıyoruz. Bundan sonra cam kavanozlarda satılacak hale gelecek. Sağlıklı gıdanın başkenti Kumluca'mızdan tüm Türkiye'mize selam olsun. İlçemizdeki arıcılarımızla narenciye balımızı üretmeye devam ediyoruz. Sağlıklı gıdayı Kumluca'mızda yetiştiriyoruz. Türkiye'nin her tarafında tüketilmesi için gönül rahatlığıyla gönderiyoruz."

Kaynak: (Ordu Gazete) - Ordu Gazete Editör:
Etiketler: Ordulu, gezgin, arıcılara, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı