Haber Detayı
10 Kasım 2019 - Pazar 13:38 Bu haber 1318 kez okundu
 
Ordu'nun Beklediği Haberi Verdi
Ordu’da iş dünyasıyla bir araya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Karadeniz- Akdeniz Otoyolu, fındık ve demiryoluyla ilgili önemli açıklamalarda bulunarak, “Hızlı adımlar atılacak.” diyerek Ordu’ya müjde verdi.
GÜNDEM Haberi
Ordu'nun Beklediği Haberi Verdi

Samsun’da iş dünyasıyla bir araya geldikten sonra Ordu’ya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ordu Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenen 'İş Dünyası ile Buluşma Toplantısı'na katıldı.

 

Burada iş adamlarıyla bir araya gelen Bakan Albayrak, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in de yakından takip ettiği Karadeniz-Akdeniz yolu başta olmak üzere alt yapı ve üst yapı çalışmaları ile Ordu’nun özlemle beklediği demir yolu için müjde verdi.

 

“DEREYOLU VE DEMİR YOLU PROJELERİNDE HIZLI ADIMLAR ATILACAK”

İş Dünyası ile Buluşma Toplantısı’nda iş adamlarıyla bir araya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, '144 yıllık rüya' olarak adlandırılan Karadeniz- Akdeniz Otoyolu (Dereyolu) Projesi'nin kısa bir süre içerisinde tamamlanacağını söyledi.

 

Bakan Albayrak, “Altyapı, karayolları, DSİ, OSB noktasında çok önemli adımlar atıyoruz. Karadeniz- Akdeniz Projesi’ni 2020-2021 yıllarında tamamlıyoruz. Bunun yanı sıra buraya gelmeden önce bakanlarımızla da görüştük, demir yolu altyapısı ile ilgili adımlarımızı da hızla atacağız ” dedi.

 

Fındık konusunda da açıklamalarda bulunan Bakan Berat Albayrak, “Üreticimize vereceğimiz destekle, arzı güçlendirerek, üretimi artırarak, sanayicimize, üreticimize rekabet gücü sağlayarak hedeflerimize ulaşacağız.

 

Buradaki programın ardından AK Parti İl Başkanlığını ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’i makamında ziyaret eden Bakan Albayrak, kalabalık bir topluluk tarafından karşılandı. Başkanlık makamında gerçekleştirilen ziyarette Başkan Güler, planlanan ve sürdürülen projeler ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ordu’daki temaslarının ardından Ordu-Giresun Havayolu’ndan Ankara’ya hareket etti.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: Ordu'nun, Beklediği, Haberi, Verdi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı