Haber Detayı
01 Mayıs 2020 - Cuma 17:15 Bu haber 169 kez okundu
 
Ordu Büyükşehir Şoförlere Siperli Maske Dağıtıldı
Salgın sebebiyle il genelinde çalışmalarını titizlikle yürüten Ordu Büyükşehir Belediyesi, tedbirlerini her alanda en üst düzeyde tutuyor.
GÜNDEM Haberi
Ordu Büyükşehir Şoförlere Siperli Maske Dağıtıldı

 

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi vatandaşların yoğun olarak kullandığı toplu taşıma araçları için de bir dizi önlemler aldı. Kısa bir süre önce İç İşleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeye göre toplu taşımalarda yolcu sayısında sınırlama ve oturma düzenindeki değişiklikler Büyükşehir Belediyesi tarafından il genelinde uygulamaya konuldu. Şimdi ise Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından risk altında olan şoförler için de 6 bin adet siperli maske dağıtımı yapıldı.

“MASKELER ORYAZ TARAFINDAN ÜRETİLDİ”

Toplu taşıma şoförlerine 6 bin adet siperli maske dağıtımı yapıldığını ifaden eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, “Ülke çapında olduğu gibi il genelinde de Corona Virüs ile mücadelemiz devam ediyor. Her alanda aldığımız önlemleri toplu taşıma araçlarında da sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın yoğunlukta olduğu toplu taşıma araçlarını kullanan sürücülerimiz risk altında kalıyor. Tüm bunları düşünerek şoförlerimize 6 bin adet siperli maske dağıtımı gerçekleştirdik. Bu maskeler tamamen Ordu Büyükşehir Belediyemizin iştiraki olan ORYAZ şirketimiz tarafından üretildi. Bu maskeler herkes tarafından kullanıma uygun, koruyucu özelliği olan siperliklerdir. Şoförlerimizin daha rahat bir şekilde vatandaşlarımızı taşıması düşüncesiyle böyle bir çalışma gerçekleştirdik” dedi.

“EMEĞİ BULUNAN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Şoför esnafının alınan tedbirler doğrultusunda daha rahat bir şekilde çalışacaklarını söyleyen Şoförler Odası Başkanları , “Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından üretilen bu maskeler Ordu ilindeki tüm şoför esnafımıza dağıtıldı. Şoförlerimiz alınan tedbirler doğrultusunda daha rahat bir şekilde çalışabilecek. Şoför esnafımızın sağlığını düşünerek dağıtılan bu maskeler için Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ve emeği bulunan herkese çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ordu, Büyükşehir, Şoförlere, Siperli, Maske, Dağıtıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı