Haber Detayı
11 Kasım 2020 - Çarşamba 21:37 Bu haber 513 kez okundu
 
Kartelin Oyunun Bozulması İçin Tmo Revizyon Yapmalı!
CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, fındıkta kartelin oyunu bozmak için TMO’unun alım fiyatını yükseltmesi ve alım süresini de uzatması gerektiğini söyledi.
SİYASET Haberi
Kartelin Oyunun Bozulması İçin Tmo Revizyon Yapmalı!

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel Ziraat Odası ziyaretinde fındığı konuştu. Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça'ya yapılan ziyarete Adıgüzel, CHP İl Başkanı Atila Şahin ve yönetimi, Altınordu İlçe Başkanı Yelda Dalak ve yönetimi, İl Kadın Kolları Başkanı Nilgün Yılmaz ve yönetimi, İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Çabuk, Altınordu Gençlik Kolları Başkanı Tuğçe Pala ile birlikte katıldı.

 

 

KARTEL ALIMA HAZIRLANIYOR

 

Adıgüzel şunları ifade etti: “Fındığa siyaset üstü bakıyoruz. Çünkü emek en yüce değerdir. Katkı koyan herkese teşekkürü borç biliriz. Altınordu Ziraat Odası da bu konuda olumlu çalışmaları olan bir odamızdır. Fındıkta uluslararası kartelin fındık stoku bitmek üzere. Artık alım yapmaya hazırlanıyor. Bu nedenle fındık fiyatını düşürmeye çalışıyor. Tam tersine fındığı elde tutup talebin artacağı bu önümüzdeki dönemde fiyat artışı beklemek lazım.”

 

 

FİYAT VE SÜRE REVİZYONU ŞART

 

Fındıkta iki temel önerileri olduğunu ifade eden Adıgüzel, sözlerini şöyle tamamladı: “Birincisi TMO fındık alımına 31 Aralık'tan sonra da devam etmelidir. Uluslararası kartel ve yerli işbirlikçileri 31 Aralık'tan sonra boşa düşecek olan üreticiyi avlamak için beklemekteler. İkincisi fındık fiyatı acilen revize edilmelidir. Dolar ölçekli revizyon  22.5 TL fiyat verildiğinde dolar ne ise bugünkü kur üzerinden fiyat revizyon talep ediyoruz. Bu da 25 TL’nin üzerindedir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kartelin, Oyunun, Bozulması, İçin, Tmo, Revizyon, Yapmalı!, , , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X