Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 22:44 Bu haber 1165 kez okundu
 
Kabadüz’de kar temizliği
Kabadüz’de doğanın eşsiz güzelliklerini yansıtan yaylalardaki yollarda yüksekliği yer yer 10 metreyi bulan kar kütleleri temizleniyor.
GÜNDEM Haberi
Kabadüz’de kar temizliği

Kabadüz ilçesine bağlı 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası ile çevre obalarda karla birlikte kartpostallık görüntüler oluştu. Büyükşehir ile ilçe belediyelerine bağlı ekipler, misafirleri ağırlamak üzere yaylaya ulaşımı sağlayan yolun kenarlarında biriken ve yer yer yüksekliği 10 metreyi bulan karı iş makineleri yardımıyla temizliyor.

"Bu yıl da güzel bir yayla sezonunun geçmesini temenni ediyorum"

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler yaptığı açıklamada, kent turizmi açısından yaylaların önem taşıdığını söyledi. Ordu'nun tüm doğal güzellikleri içinde barındırdığını belirten Güler, "Bu anlamda da yaylalarımız yöre halkı ile doğaseverlere doğal ortam sunuyor. Yaz mevsimine yaklaştıkça yaylacılığın başlayacağı günlere doğru geliyoruz." dedi.

Güler, kış mevsiminin bu yıl biraz uzun sürdüğünü dile getirerek, "Bu nedenle de yükseklerde bazı yerlerde karla mücadelemiz sürüyor. Büyükşehir ve ilçe belediyelerine bağlı ekiplerimiz yolların açılması için çaba gösteriyor. Bu yıl da güzel bir yayla sezonunun geçmesini temenni ediyorum." diye konuştu.

Hayvancılar için yolların açılması gerekiyor

İş makinesi operatörü Erdem Demirel ise yaylalarda karla mücadele yaptıklarını ifade etti. Demirel, 6 ile 10 metre arasında değişen yükseklikteki karla mücadele ettiklerini anlatarak, "Hayvancıların bir an önce yaylalara gelebilmesi için bizim de yolları açmamız gerekiyor. Biz ne kadar erken yolları açarsak hayvancılar da o kadar çabuk gelir ve rahatlıkla hayvanlarını otlatır." değerlendirmesinde bulundu

Kaynak: (Olay) - Ordu Olay Editör:
Etiketler: Kabadüz’de, kar, temizliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X