Haber Detayı
24 Haziran 2020 - Çarşamba 15:48 Bu haber 1017 kez okundu
 
Halkın valisi!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarıyla Tunceli'den Ordu Valiliğine atanan Tuncay Sonel, kente geldiği gün şehit ailelerini ve bazı vatandaşları ziyaret etti.
GÜNDEM Haberi
Halkın valisi!

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Ordu Valiliği görevine atanan Vali Tuncay Sonel, Ordu'da göreve başladığı ilk gün, 15 Temmuz darbe girişiminde Ankara Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı'na yapılan saldırıda şehit düşen Özel Harekât Polisi Birol Yavuz'un ailesine ziyarette bulundu. Şehit Eşi Hatice Yavuz ile çocukları Zeynep ve Kübra Yavuz’u Karşıyaka mahallesindeki evlerinde ziyaret ederek bir süre sohbet eden Vali Sonel, ailenin acısını paylaşarak, “Sizler, şehitlerimizin emanetisiniz. Bizler için çok önemlisiniz. Kapımız  şehidimizin siz değerli emanetlerine her zaman açıktır” dedi.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'na yapılan saldırıda şehit düşen Özel Harekat Polisi Birol Yavuz'un Tunceli’de görev yaptığını hatırlatan Şehidin  Eşi Hatice Yavuz, Tunceli Valiliği görevinden Ordu Valiliği görevine atanan Tuncay Sonel’e ziyaret dolayısıyla teşekkür etti.

Şehit Şanlı’nın ailesini de ziyaret etti

Vali Tuncay Sonel, Şehit Birol Yavuz'un ailesine yaptığı ziyaretin ardından, 3 Ekim 1998 tarihinde Bingöl’ün Adaklı ilçesinde şehit düşen Jandarma Komando Er Ersin Şanlı'nın ailesini ziyaret etti. Şehidin, Şirinevler Mahallesinde ikamet eden Annesi Hamide ile Babası Mahmut Şanlı’yı evlerinde ziyaret eden Vali Sonel, ”Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimiz baş tacımızdır. Sizlerin hakkı ödenmez. Bizler için çok önemlisiniz. Sık sık biraraya geleceğiz” diye konuştu.

Nazile nineye söz verdi

Vali Tuncay Sonel, ziyaret programları kapsamında Nizamettin mahallesinde yaşayan 100 yaşındaki Nazile Kulaçoğlu’nu da evinde ziyaret ederek, hatırını sordu. Nazire Kulaçoğlu'na sağlıklı ve huzurlu bir ömür dileyerek sohbette bulunan Vali Sonel,100 yaşındaki Nazire nineye  kendisini tekrar ziyarete geleceğini ifade etti ve “Devletimizin şefkatini, güler yüzünü ,sıcaklığını şehit ailelerimiz ve gazilerimize, yetim ve öksüz evlatlarımıza, yaşlılarımıza, engeli olan vatandaşlarımıza her daim göstermeliyiz” ifadelerinde bulundu.

Ziyaret dolayısıyla çok memnun kaldığını belirten  100 yaşındaki Nazile Kulaçoğlu, Vali Sonel’e hayır dualarını eksik etmedi.

Vatandaşlarla fotoğraf çekindi

Vali Tuncay Sonel son ziyaretini ise, Bucak Mahallesinde annesi ile birlikte yaşayan 13 yaşındaki Mert Bulunan’a gerçekleştirdi. Aynı zamanda tedavi gören Mert’in de bu süreçte yalnız bırakılmayacağını ifade etti. Ziyaret dolayısıyla çok mutlu olduğunu söyleyen Mert Bulunan, Vali Tuncay  Sonel’in evlerine kadar gelerek hatırlarını sormasından dolayı çok duygulandığını dile getirdi.

Ordu Valiliği görevine atanan Vali Tuncay Sonel, ziyaretler kapsamında mahallelerde bulunan vatandaşlarla da sohbet ederek, hal ve hatırlarını sordu, çocuklara çeşitli hediyeler verdi ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Halkın, valisi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X