Haber Detayı
29 Şubat 2020 - Cumartesi 18:58 Bu haber 377 kez okundu
 
Fındık toplamaya gelmişler inekleri çalmışlar
Gürgentepe Muratçık Mahallesi Muhtarı Şenel Şahin, jandarmanın 4,5 ay sürün çalışması sonrası aydınlatılan hayvan hırsızlığı olayını Tokat’tan fındık toplamaya gelen işçilerin gerçekleştirdiğini öğrendiklerini söyledi.
ASAYİŞ Haberi
Fındık toplamaya gelmişler inekleri çalmışlar

Bu hırsızlık olayının kendilerini çök üzdüğünü belirten Gürgentepe Muratçık Mahallesi Muhtarı Şenel Şahin, “Çünkü ilk kez mahallemizde hayvan hırsızlığı yaşandı. Ayrıca bir ayağı da olmayan bakıma da muhtaç bir teyzemizin hayvanları çalınmıştı. Sonunda bunu yapanlar Tokat’ın Turhal ilçesinde yakalandı. Ben jandarmamıza olayı aydınlattıkları için çok teşekkür ediyorum” dedi.  

Fındık toplarken keşif yapmışlar

Hayvanları çalan kişilerin fındık toplamak için Gürgentepe’ye gelen fındık işçileri olduğunu öğrendiklerini aktaran Şahin, “Demek ki fındık toplarken bir nevi keşif yapmışlar. Zaten teyzemiz o kadar yardıma ihtiyacı var ki gündüz çalınsa bile karşı koyacak durumu yok. Şu an için hayvanlar teslim edilmedi. Dilerim bu da olur. Çünkü bu olaydan mağdur olan teyzemiz gerçekten ihtiyaç sahibi” diye konuştu.  

Muratçık Mahallesi'nde 16 Ekim 2019 günü 2 adet büyükbaş hayvanı çalan 2 şüpheli 25 Şubat’ta Tokat’ın Turhal ilçesinde yakalanmıştı.

Kaynak: (Olay) - Ordu Olay Editör:
Etiketler: Fındık, toplamaya, gelmişler, inekleri, çalmışlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı