Haber Detayı
18 Şubat 2020 - Salı 22:14 Bu haber 577 kez okundu
 
Fındık Satış Detayları Açıklandı
Toprak Mahsulleri Ofisi, fındık satışının detaylarını ve gerekçelerini açıkladı.
GÜNDEM Haberi
Fındık Satış Detayları Açıklandı

 Levant kalite 20.50 liradan satma kararı alan TMO, tarafından yapılan stoklarda bulunan kabuklu fındıkların ülkemiz ve Bölge ekonomisine katkı sağlaması bakımından satışı açılması uygun görüldüğü belirtildi.

 Fındık ihracatının kesintiye uğramaması ve tarımsal ihracatta çok önemli bir katkı sunan fındık ürününün değerlendirilmesi amaçlandığı belirtilen TMO açıklamasında, “stoklarımızda bulunan 2019 yılı mahsulü kabuklu fındıklar 50 sağlam iç fındık esasına göre 2 Mart tarihinden itibaren KDV hariç olmak üzere peşin bedel mukabilinde satışa açılacak olup satış fiyatlarımız levant kalite 20.50 TL, Giresun kalite 21 TL, sivri kalite kabuklu fındık 20 TL numune talep edilmesi halinde numune fiyatı 25 TL’dir.”

 Satış fiyatının Mart ayı için geçerli olduğunun altını çizen TMO, “Satışlar peşin sözleşmeli şeklinde yapılacaktır. Satış miktar aylık azami 20 bin ton fiyatlarımız aylık olarak belirlenecektir açıklama fiyatlarımız 31 Mart 2020 tarihine kadar geçerlidir. Firmalar talep miktarlarını ürün almak istedikleri şube müdürlüğümüze yazılı olarak bildireceklerdir. Satışlar Trabzon Giresun Ordu Samsun ve Derince şube müdürlüklerince yapılacaktır.” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fındık, Satış, Detayları, Açıklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı