Haber Detayı
21 Nisan 2019 - Pazar 17:23 Bu haber 3887 kez okundu
 
Diş Hekimliği Fakültesi bölge hizmeti veriyor
Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, yeni binasında son teknolojik sistemlerle donatılmış alt yapısı ile her gün yüzlerce hastaya hizmet sunuyor.
SAĞLIK Haberi
Diş Hekimliği Fakültesi bölge hizmeti veriyor

Fakültede, kurulduğu 2012 yılından bugüne geçen süre içerisinde 308 bine yakın hastada 1 milyonun üzerinde diş tedavi işlemi 16 bin hastada ise cerrahi işlem gerçekleştirildi.

2012 yılında kuruluşuyla birlikte geçici binada hizmet veren Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi yedi yılın ardından ODÜ Cumhuriyet Yerleşkesindeki yeni binasında eğitim ve hizmete devam ediyor. Fakültenin sadece Ordu iline değil bölgeye hizmet verdiği belirtildi.

 

Fakültemiz üstün nitelikte bir yapıya sahip

Yeni Fakülte binasında incelemelerde bulunan Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “14 Ocak 2019 tarihinde modern tasarımı ve hasta dostu teknik ekipmanlarıyla yeni binasında hizmet sunmaya başlayan Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi sahip olduğu 109 aktif ünit, 12 bin 700 metrekare kapalı alan, 90 araçlık hasta ve 85 araçlıkta personel otoparkıyla gerek teknolojik ve tıbbi imkânları gerekse fiziki olanaklarıyla üstün nitelikte bir mekânsal yapıya sahiptir. Eğitim ve öğretim noktasında elde ettiği yüksek doluluk oranı ve yurttaş odaklı sağlık hizmetleri misyonuyla hem geleceğin hekimlerini yetiştiren hem de gerçekleştirdiği çok sayıda tedavi ve cerrahi işlemlerle toplum sağlığına fayda sunan Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi, başta bölgesi olmak üzere bölge dışında da adından sıkça söz ettirmektedir. Elde edilen bu başarılı veriler ışığında başta Diş Hekimliği Fakültesi yönetimi olmak üzere tüm akademik ve idari personeline teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Yaklaşık 13 bin metrekarelik kapalı alana sahip olan ve 109 aktif ünite ile insan sağlığına daha geniş bir çerçevede hizmet sunan Diş Hekimliği Fakültesi 28 öğretim üyesi, 3 uzman, 65 araştırma görevlisi ve 362 öğrencisi ile eğitim faaliyetlerini yeni binasında sürdürüyor. Sahip olduğu preklinik, fantom ve ar-ge laboratuvarları ile teori ile pratiğin birleştirilmesine imkan sağlanan Fakültede 10 röntgen odası, 8 poliklinik, 2 lokal ve 1 genel ameliyathane, 80 kişilik seminer salonu, 5 adet 80 kişilik öğrenci amfisi ile kütüphane ve bilgisayar laboratuvarı bulunuyor.

 Zihinsel engelli hastaların tedavisi yapılacak

 Yapılan tedavi işlemlerinin yanı sıra önümüzdeki birkaç ay içerisinde yataklı servis aktif hale getirilerek zihinsel engelli hastaların diş tedavileri işlemlerinin gerçekleştirileceği bilgisi verildi.

 Fakülteye, 2018 yılında başvuran hasta sayısı 77 bin 414, diş tedavi sayısı 245 bin, cerrahi işlem sayısı 4 bin olarak gerçekleşti. Bununla birlikte kurulduğu 2012 yılından bugüne geçen süre içerisinde Diş Hekimliği Fakültesine 308 bine yakın hasta başvurarak 1 milyonun üzerinde diş tedavi işlemi 16 bin hastada ise cerrahi işlem gerçekleştirildi. Fakültenin sadece Ordu ilinden gelen hastalara değil bölge illerinden gelen hastalara da hizmet verdiği belirtildi.

Kaynak: (Ünye Kent) - Ünye Kent Editör:
Etiketler: Diş, Hekimliği, Fakültesi, bölge, hizmeti, veriyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı