google.com, pub-9252669575581657, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Haber Detayı
08 Aralık 2019 - Pazar 12:34 Bu haber 844 kez okundu
 
Ceren'in ismi fakültesinde yaşatılacak
Özgür Arduç tarafından uğradığı bıçaklı saldırıda hayatını kaybeden Ceren Özdemir'in isminin fakültedeki bir sınıfa verileceğini söyledi.
GÜNDEM Haberi
Ceren'in ismi fakültesinde yaşatılacak

Özgür Arduç tarafından uğradığı bıçaklı saldırıda hayatını kaybeden Ceren Özdemir'in 21’inci yaş günü dolayısıyla sınıf arkadaşları tarafından Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde anma töreni düzenlendi. Üniversite camisinde Kuran okundu.

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan törende yaptığı açıklamada Fakültedeki bir sınıfa Ceren Özdemir isminin verileceğini söyledi.

21’inci yaş günü dolayısıyla Ceren Özdemir’in sınıf arkadaşları tarafından Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde anma töreni düzenlendi. Sınıf arkadaşları Ceren’in duyarlı, yetenekli ve başarılı bir öğrenci olduğunu ifade ederek onun ismini mesleklerinin her anında yaşatacaklarını ifade etti.

Adını, fakültesindeki bir sınıfta yaşatacağız

Törende gerçekleştirdiği konuşmasında Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, “Üniversitemizin azimli ve başarılı öğrencisi Ceren’i çok elim bir durumla karşı karşıya kalarak kaybettik. Bugün, Cerenimizin doğum gününde onu hatırlamak için bir araya geldik. Onun adını Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde bir sınıfa vererek Ceren’i hiç ölmemiş gibi hep yanımızda hissedeceğiz. Bundan sonra da öğrencilerimiz, akademisyenlerimiz ve Rektörlük olarak ilimizin kamu kurum ve kuruluşları ile gönül birliği ve dayanışma içerisinde bu tür olayların yaşanmaması adına birbirimize kenetlenip öğrencilerimizin burada daha güvenli bir ortamda yaşamaları için bütün gayretimizi ortaya koyacağız. Kimden ve nereden gelirse gelsin başta kadına yönelik gerçekleştirilen şiddet olmak üzere, şiddetin her türlüsüne sonuna kadar karşıyız. Şiddetin ortadan kalkması için de milletçe elimizden geleni yapacağımıza kimsenin kuşkusu olmasın, Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlettir.” şeklinde konuştu.

Törende sınıf arkadaşları tarafından Ceren’in en sevdiği şarkı seslendirilerek sırasına karanfiller bırakıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ceren'in, ismi, fakültesinde, yaşatılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X