Haber Detayı
12 Ocak 2020 - Pazar 23:19 Bu haber 526 kez okundu
 
Boztepe trafiğe kapatılıyor
Boztepe'nin zirvesi trafiğe kapatılarak yayalaştırılıyor. Yöresel ürünlerin satış mağazalarının yer alacağı Boztepe'de yeni bir yol ve seyir terası inşa edilecek.
YAŞAM Haberi
Boztepe trafiğe kapatılıyor

Karadeniz Bölgesi ve Ordu’nun en önemli cazibe merkezlerinden olan Boztepe’nin zirvesinde yapılan yenileme çalışmaları sürüyor.  Boztepe’de ‘Dört Mevsim Bulutlara Dokunun Projesi’ kapsamında, 11 dairelik 5 adet villa tipi otel ile 1 adet restoranın yapımı tamamlandı. Beş aşamadan oluşan projenin ilk aşaması bitirildikten sonra ikinci ve üçüncü aşamaya geçildi. Yerli ve yabancı turistlerin Boztepe’ye çıktığında ilk ziyaret ettiği alan olan zirve alanı trafikten arındırılarak yayalaştırılıyor. Halen alt yapı çalışmalarının sürdüğü proje tamamlandığında üst yapısı trafiğe kapalı alan olarak inşa edilecek. Bu çalışmanın ardından üçüncü aşama olan yöresel ürünlere ait satış birimleri inşa edilecek. Bu iki çalışmanın bitirilmesiyle Boztepe’nin zirvesi yöresel ürünlerin bulunduğu ve yayalaştırılmış bir halan haline dönüştürülerek turistik cazibesi arttırılacak.

Projenin dördüncü aşamasında Boztepe’yi arkadan dolaşacak ikinci bir alternatif yol güzergâhı, beşinci aşamada ise seyir terası inşa edilecek.

Kaynak: (Olay) - Ordu Olay Editör:
Etiketler: Boztepe, trafiğe, kapatılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı