Haber Detayı
21 Eylül 2020 - Pazartesi 13:11 Bu haber 230 kez okundu
 
Balık fiyatları hamsiyi bekliyor
Denizlerde 1 Eylül’de kalkan av yasağıyla birlikte tezgâhlar şenlendi ancak bu şenlik balık fiyatlarına yansımadı. Balıkçı Ferhat Dönek, “Hamsi tezgâha gelmemiş balık fiyatları düşmez” dedi.
YAŞAM Haberi
Balık fiyatları hamsiyi bekliyor

Denizlerde av yasağı 1 Eylül itibariyle kalktı.

 

Bu yıl palamut umuduyla denizlere açılan balıkçılar, ilk günlerde umduğunu bulamasa da, geçtiğimiz hafta denizden tezgâha palamut yağdı. Palamuttaki bu bolluk fiyatları düşürmeye yetmedi ancak vatandaşlar palamuttan vazgeçmedi.

 

Kentte 20 yıldır balıkçılık yapan Ferhat Dönek, balık fiyatlarını değerlendirdi.

 

Fiyatlardaki düşüşün hamsinin kendisini göstermesiyle başlayacağını belirten Dönek, “Tezgahımızda palamut 10 liradan, istavrit ve mezgit 25 liradan, barbun 40 liradan, levrek ve çupra 50 liradan, somon 35 liradan satılıyor. İstavrit ve mezgitin fiyatları biraz yüksek ama bu dönemde vatandaşlarımız palamuda yöneliyor. Şu anda palamuda ciddi oranda bir talep var. Neredeyse vatandaşlara palamut yetiştiremiyoruz. Bu ayın sonunda palamutlar kiloluk olur. Bu sene palamut çok bol. Vatandaşlar dolaplarını boşaltsınlar. Bu sene vatandaşlar palamuda doyacak. Biraz daha palamut bollaşırsa fiyatı düşer ama balık fiyatlarındaki düşüş hamsinin kendisini göstermesiyle başlar. Hamsi çıkmamış balık fiyatları düşmez” diye konuştu.

Kaynak: (Olay) - Ordu Olay Editör:
Etiketler: Balık, fiyatları, hamsiyi, bekliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı