Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 22:41 Bu haber 295 kez okundu
 
Akkuş Belediyesi’nde sosyal denge tamam!
Akkuş Belediyesi’nde çalışan 25 üyesi için Bem-Bir-Sen Ordu Şubesi, belediye ile sosyal denge sözleşmesi imzaladı.
GÜNDEM Haberi
Akkuş Belediyesi’nde sosyal denge tamam!

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, Belediyede çalışan Bem-Bir-Sen üyesi 25 personel için sendikayla sosyal denge sözleşmesi imzaladıklarını belirterek şunları söyledi;

En iyi şartlarda çalışıyorlar

 “Belediye olarak tüm vatandaşlara kaliteli ve sağlıklı hizmet vermenin yanı sıra, belediye personelinin tüm haklarını koruma altına aldıklarını ve en iyi şartlarda çalıştıklarını söyledi.

Demirci, imzalanan sosyal denge sözleşmesinin belediye personeline hayırlı olması temennisinde bulundu.

Bem-Bir-Sen Ordu Şube Başkanı Rahmi Çakar, Akkuş Belediyesi’nde 25 memur için sosyal denge sözleşmesi yaptıklarını söyledi.

Maksat dengeyi sağlamak

 

Çakar, imzalanan sözleşmeye ilişkin şu açıklamayı yaptı: “Sosyal denge sözleşmesinden maksat dengeyi sağlamak. Bu sözleşmemiz 2 yıllık olup arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz.  Akkuş Belediyesi ve diğer tüm ilçelerde Bem-Bir-Sen olarak biz yetkiliyiz. Ordu’daki memurların yüzde 98’ine sahibiz. Birçok kurumda çalışan arkadaşımız ek tazminat alıyor. Ama Belediyelerde çalışan arkadaşlarımız bunu alamıyor. Bu yüzden Belediye Başkanımızla daha önce görüşmelerimiz olmuştu. Olumlu sonuçlu olarak sözleşmeyi imzaladık.” 

Kaynak: (Ünye Kent) - Ünye Kent Editör:
Etiketler: Akkuş, Belediyesi’nde, sosyal, denge, tamam!,
Yorumlar
Haber Yazılımı