Haber Detayı
12 Ağustos 2020 - Çarşamba 10:29 Bu haber 262 kez okundu
 
Akkuş’a modern halı saha
Akkuş Belediyesi’nin, ilçede gençleri spora teşvik etmek ve gençlerin sportif faaliyetlerine katkı sunmak amacıyla başlattığı sentetik kapalı spor saha projesi tüm hızıyla devam ediyor.
GÜNDEM Haberi
Akkuş’a modern halı saha

Akkuş Belediyesi tarafından ilçe merkezinde yapımına başlanan sentetik kapalı spor saha projesinin inşası sürüyor. Soyunma odalarıyla birlikte bin 200 metre kare alana inşa edilen modern kapalı halı saha 20x45 metre ebatlarında tasarlandı. Toplamda 700 bin TL’ye mal olacak olan halı sahanın bir ay içerisinde tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.

“Gençlerimiz daha sağlıklı spor yapabilecek”

Sentetik kapalı spor saha projesiyle gençlerin daha sağlıklı ve modern alanlarda spor yapmalarına olanak sağlayacaklarını belirten Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, “Gençlerimizin bizlerden çokça talepte bulundukları bir projeyi daha hayata geçiriyoruz. Bin 200 metre karelik alana 700 bin TL maliyetle zeminiyle, aydınlatmalarıyla ve çevre düzenlemeleriyle son derece modern bir kapalı halı sahayı bir ay içerisinde gençlerimizin hizmetine sunmayı planlıyoruz. Sahamız 25x40 metre ebadında, sentetik çim yüzeyli olacak. Şuanda alt yapı çalışmaları bitti, zemin çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. İnşallah burayı bitirdiğimizde gençlerimiz daha sağlıklı ve modern bir alanda sportif faaliyetlerini sürdürmüş olacak. Şimdiden ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akkuş’a, modern, halı, saha,
Yorumlar
Haber Yazılımı