Haber Detayı
02 Haziran 2018 - Cumartesi 01:01 Bu haber 3596 kez okundu
 
Son Başbakan Binali Yıldırım; “Karadeniz’in parlayan bir incisi Ünye”
Seçim çalışmaları kapsamında Ordu’ya gelen Başbakan Binali Yıldırım, Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda 10 bin kişiyle birlikte orucunu açtı.
SİYASET Haberi
Son Başbakan Binali Yıldırım; “Karadeniz’in parlayan bir incisi Ünye”

Meydanı dolduran Ünyelilere seslenen Yıldırım, Ünye’nin turizm ve tarihi güzellikleriyle Karadeniz’in parlayan bir incisi olduğunu ifade ederek, “Cennet vatanımızın her tarafı çok güzel. Ünye bu güzelliklerden ziyadesiyle nasibini almış.” dedi.

Yıldırım, 12 seçimden zaferle çıkan Ünye'nin milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan ile "Durmak yol yola devam." diyeceğine inandığını ifade ederek 24 Haziran Genel Seçimleri için çağrı yaptı.

“Ordu-Ünye fındığın başkenti. AK Parti söz verdi mi yapar. Bol keseden atmakla olmaz.”diyerek bölgenin fındık sorununa değinen Yıldırım, “Tabii ki fındığa gereken önem verilecek. Gerekirse Toprak Mahsulleri Ofisini görevlendireceğiz, fındık alımını da gerçekleştireceğiz. Müsterih olun. Üreticimizin hakkını hukukunu sonuna kadar koruyacağız.”dedi.

Diğer taraftan, Ünyelilerin coşkuyla karşıladığı Başbakan Binali Yıldırım’dan Ünye -Akkuş-Niksar yolu ve Ünye’yle ilgili müjdeler vermesi beklenirken, bu konulara değinmemesi hayal kırıklığı yarattı.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ünye Belediyesi'nin ortak programıyla Ünye'de 10 bin kişilik iftar programı düzenlendi. Başbakan Binali Yıldırım'ın da katıldığı iftar programında Cumhuriyet Meydanı, Belediye Caddesi ve Hükümet Caddesi boyunca kurulan sofralarda binlerce kişi okunan ezanla birlikte aynı anda iftarını açtı.

Daha önce Ünye'ye PTT Ünye Hizmet Merkezi'nin açılışı için Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı döneminde gelen Binali Yıldırım, Ünye'ye ikinci gelişi Başbakan olarak oldu.

Başbakan Binali Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım’la birlikte Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan platforma çıkarak iftar öncesi halkı selamladı. Yıldırım, daha sonra yaptığı konuşmada Ünyelilerle beraber olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

-“Ünye, Karadeniz’in parlayan bir incisi”-

Ünye'nin hem doğal, hem de tarihi güzellikleriyle "Karadeniz'in parlayan incisi" olduğunu ifade eden Başbakan Binali Yıldırım, “Bugün Ünye’de sizler ile beraber olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyuyorum. Ünye, hem turizm, hem tarihi güzellikleri ile Karadeniz’in parlayan bir incisi gibi. Bugün Giresun ve Ordu merkezde çok ve heyecanlı birer toplantı yaptık. Şimdi de yeşil ve mavinin mükemmel bir şekilde birleştiği, tabiatıyla, deniziyle her şeyden önce insanıyla güzel Ünye’deyiz. Cennet vatanımızın her tarafı çok güzel. Ünye bu güzelliklerden ziyadesiyle nasibini almış.” dedi.

"Ünye'den 24 Haziran'da güzel sonuçlar bekliyoruz. Ünye hazır mısın?" diye soran Yıldırım, alandaki vatandaşlardan "evet" karşılığını aldı.

"Türkiye, 'Durmak yok, yola devam.' diyecek"

AK Parti'nin, Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde "Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak." diyerek milletten destek istediğine dikkati çeken Yıldırım, şunları kaydetti:

"Sizler, 'tek başına, işbaşına' çağrımıza cevap verdiniz ve AK Parti'yi 2002'nin 3 Kasım'ında tek başına işbaşına getirdiniz. O kadrolar içinde beraber yola çıktığımız Mehmet Hilmi Güler kardeşimiz de bugün bizlerle beraber. Büyükşehir'de beraberdik, partiyi kurarken beraberdik. Çok güzel hizmetleri birlikte gerçekleştirdik. Milletimiz, öyle inanıyorum ki 24 Haziran seçimlerinde, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 'Durmak yok, yola devam.' diyecek. Türkiye, bölgede bir istikrar adası olarak kalmaya devam edecek. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Demokrasi içinde kalarak ülkemizi daha da ileriye taşıyacağız, refahı yaygınlaştıracağız."

Başbakan Yıldırım, Türkiye'nin bölgede istikrar adası olarak kalmaya devam edeceğini, bundan hiç kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini anlattı.

Yıldırım, yeni sistemi 16 Nisan'da halk oylamasıyla milletin önüne getirdiklerini, Ordu'nun yüzde 63 ile "evet" dediğini anımsattı.

-“Gerekirse TMO’yu görevlendireceğiz”-

Konuşmasında fındık konusuna değinen ve üreticimizin hakkını ve hukukunu koruyacaklarını belirten Başbakan Yıldırım, şu açıklamayı yaptı:

“Ünyeli kardeşlerimizin içi rahat, gönlü şen olsun. Türkiye 24 Haziran'da şahlanacak, dünyada ses getirecektir. Biz bunları yaparken görüyorsunuz laf üstüne laf koyanlar da boş durmuyorlar, milletin kafasını karıştırmaya devam ediyorlar. Biz milletin verdiği yetkiyi çarçur etmeyiz. Milletin menfaati neyi gerektiriyorsa tereddüt etmeden yaparız. Ordu-Ünye fındığın başkenti. AK Parti söz verdi mi yapar. Bol keseden atmakla olmaz. Fındığa 'Onu bunu vereceğim.' deyip ortadan kaybolmak olmaz. Biz 16 yıldır buradayız. Fındığın dünya markası yapan, dünya fındık üretiminin yüzde 75'inden fazlasını sağlayan Türkiye'dir. Onun da 3'te birini Ordu çıkarıyor. Tabii ki fındığa gereken önem verilecek. Gerekirse Toprak Mahsulleri Ofisini görevlendireceğiz, fındık alımını da gerçekleştireceğiz. Müsterih olun. Üreticimizin hakkını hukukunu sonuna kadar koruyacağız.”

-“Ünye Çevre Yolu yapılmasaydı Ünye’nin şehir içinin hali ne olacaktı”-

Başbakan Binali Yıldırım, Ünye Çevre Yolunun yarısının tünellerden oluştuğunu ve Türkiye’nin bugün 1 yılda 350 kilometre tünel yaptığını hatırlatarak, “AK Parti büyüme demek, istikrar demek, aydınlık demektir. Vakit Türkiye vaktidir. Birlik için vakit Türkiye vakti diyoruz. 16 yıldır ülkemize büyütmeye devam ediyoruz. Bu ülkenin şehirleri kalkınsın insanımızın yüzü gülsün diye gece-gündüz çalışıyoruz. Ordu yokluk çekmesin, Ünye mahsur kalmasın diye bunun için çalışıyoruz. Şimdi kardeşlerim eğer şu Ünye Çevre Yolu yapılmasaydı bugün yeni şehir içinin hali ne olurdu bir düşünün. 9.5 kilometrelik yolun yarısı tünel. 30 yılda bir Bolu tünelini yapamayan Türkiye bugün 350 kilometre tüneli bir yılda yapar hale geldi. 2002’den bu güne Ordu’ya 4 bin derslik yaptık. Gençlerimiz için Üniversite kurduk. Üniversitemiz bölgenin sayılı üniversiteler arasına girdi. Stadyumu yaptık, bitmek üzere. Eski stadyumu da Millet Bahçesi haline getiriyoruz. Vakit Ünye vakti, vakit Ordu vakti.” ifadelerini kullandı.

-“Laf üstüne laf değil, taş üstüne taş koymaya devam edeceğiz”-

Konuşmak yerine icraat yapmayı tercih ettiklerini söyleyen Başbakan Yıldırım, daha çok çalışacaklarını ifade ederek, şunları söyledi:

“Dünyanın en büyük havalimanını yapıyoruz. 29 Ekim’de inşallah açılışını yapacağız. Sözün kısası bazıları gibi laf üstüne laf değil, taş üstüne taş koymaya devam edeceğiz. Alın terimizi akıl terimize katacağız. Çalışacağız, daha çok çalışacağız. Üreteceğiz, birlikte kazanacağız ve birlikte büyümeye devam edeceğiz. Bunlar bizim milletimize sözlerimiz. Bugüne kadar ne söz verdiysek harfi harfine yaptık.” dedi.

-“Güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye”-

Ordu’ya bu güne kadar verdiği destekten dolayı teşekkür eden Başbakan Binali Yıldırım, 24 Haziran’da çift başlılığın sona ereceğini ifade ederek açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Biliyorsunuz yeni sistemi 16 Nisan’da halk oylamasıyla önünüze getirdik. Ordu yüzde altmış üç ile evet dedi. Türkiye ortalamasının on puan üzerinde, Ordu’ya da yakışan budur. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Şimdi 24’ünde yapacağımız iş, 16 Nisan’da kararını verdiğimiz yönetim sistemini hayata geçirmek, Recep Tayyip Erdoğan’ı yeni sistemin Cumhurbaşkanı seçmek. Milletvekillerinin her biri artık kanun teklifi getirebilecek. Cumhurbaşkanı bütçe hariç kanun teklifi veremiyor. Dolayısıyla ne diyoruz? Güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye. Yeni sistem ile bürokrasi azalacak. Çift başlılık sona erecek. Yani yönetimde sadeleştirmeye gidiyoruz. Mesela şekilde görünen başbakan olmayacak. Artık Cumhurbaşkanı var.”

-“Ünye mahzun olmasın diye çalışıyoruz”-

AK Parti’nin 16 yıldır ülkeyi büyüttüğünü belirten Başbakan Yıldırım, büyümenin devam etmesi için Ordu vakti dediklerini ifade ederek şunları söyledi:

“Herkes konuşur, AK Parti yapar. Ezik yönetim anlayışı artık bitti. Türkiye'de istikrarsız dönemler bitti. Ünye girdiği 12 seçimden de zaferle çıkan bir ilçemizdir. Ünye milletine doyasıya hizmet etmiş, gece-gündüz çalışmış, millet sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan'la durmak yok, yola devam demiştir. AK Parti kurulduğu günden itibaren başarılarla dolu yıllar geçirmiş nice darbe girişimlerine nice baskılara dik durmuştur.  AK Parti erdem demektir, cesaret demektir, irade demektir. AK Parti büyüme demektir, istikrar demektir, aydınlık yarınlar demektir. AK Parti bolluk, bereket demektir. Onun için bolluk için, bereket için vakit Türkiye vaktidir diyoruz. Bereket için Ordu vakti diyoruz. Birlik vakti, Türkiye vakti diyoruz. 16 yıldır ülkemizi büyütmeye devam ediyoruz. Bu ülkenin şehirleri kalkınsın, insanımızın yüzü gülsün diye gece gündüz çalışıyoruz. Ordu zorluk çekmesin, Ünye mahzun olmasın diye çalışıyoruz.”

 

Kaynak: (Ünye Kent) - Ünye Kent Editör:
Etiketler: Son, Başbakan, Binali, Yıldırım;, “Karadeniz’in, parlayan, bir, incisi, Ünye”,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X