Haber Detayı
26 Nisan 2020 - Pazar 21:52 Bu haber 180 kez okundu
 
Ünye’de Sessizlik Hakim
Korona virüsü tedbirleri kapsamında uygulanan 4 günlük sokağa çıkma yasağına Ünyeliler uyuyor. Kısıtlamanın etkileri, kentin normal zamanlarda kalabalık olan tüm noktalarında hissediliyor.
YAŞAM Haberi
Ünye’de Sessizlik Hakim

 

96 saatlik yasağın başlamasıyla birlikte, cadde ve sokaklar sessizliğe bürünürken, sokağa çıkma yasağının 3.  gününde Ünye sokaklarında aşağıdaki görüntüler hakimdi.

Bugün sizler için Ünye sokaklarını gezdik, görüntüler aldık.Görevlilerin haricinde sokaklar bomboştu. 

Ünye’nin birçok yerinde polis tarafından oluşturulan kontrol noktalarında durdurulan araç ve yayalardan, yasaktan muaf olduklarını gösteren belge talep ediliyor.

Yasak kapsamında boş kalan sokak, cadde ve parklar ise belediye ekipleri tarafından ilaçlanarak dezenfekte çalışmalarına da devam ediliyor.

Sokağa çıkma yasağından dolayı sokak ve caddeler yine sokak hayvanlarına kaldı. Sessiz kalan sokak ve caddelerde kuş ve sokak köpeklerinin sesleri duyuluyor.

Ayrıca sokaktaki hayvanların aç kalmamaları için belediye ekipleri tarafından park ve bahçelerdeki mama kaplarına yiyecekler bırakılıyor.

Sokağa çıkma yasağı 26 Nisan Pazar gecesi saat 24.00’te sona erecek. Yasağa uymayanlara 3 bin 150 lira idari para cezası kesilecek

Kaynak: (Ünye Net) - Ünye Net Haber Editör:
Etiketler: Ünye’de, Sessizlik, Hakim,
Yorumlar
Haber Yazılımı