Haber Detayı
22 Ekim 2020 - Perşembe 23:13 Bu haber 248 kez okundu
 
Siyanür Tehlikesi Bu Kez Altınordu ve Kabadüz’de
Fatsa’da siyanür kullanılarak altın çıkarma şeklindeki madencilik faaliyetine olan tepkiler sürerken Ordu’da yeni altın sahaları ihale edildi. Kabadüz’de 2, Altınordu’daki 1 maden sahasının ihalesini Koza ile Esen madencilik şirketleri aldı
GÜNDEM Haberi
Siyanür Tehlikesi Bu Kez Altınordu ve Kabadüz’de

Fatsa’da siyanür kullanılarak altın çıkarma şeklindeki madencilik faaliyetine olan tepkiler sürerken Ordu’da madencilik alanında yeni gelişmeler yaşandı. Ordu’da yeni altın madeni sahaları ihale edildi. İhale sonuçları Enerji Bakanlığı sayfasında yayınlandı. Buna göre Kabadüz’de 2, Altınordu’da ise 1 maden sahası ihale ile verildi. Kabadüz’deki ilk saha Esenyurt, ikinci saha Karakiraz mahallesi sınırında yer aldı. Altınordu’daki saha ise Ortaköy, Şenocak, Alınca, Osmaniye, Zafer, Alisayvan, Cumhuriyet, Hürriyet, Gerce ve Erenli mahalleleri sınırlarında yer aldı.            

 

 

SİYANÜR KULLANIMI KONUSUNDA BİLGİ BULUNMUYOR

Her 3 maden sahasında altın çıkarma işlemi yapılırken siyanür kullanılıp kullanılmayacağına ilişkin de henüz bir bilgilendirme yapılmadı. Yakında zamanda Erzurum’da bulunan maden sahalarında siyanür kullanılmayacağı açıklanmıştı.  Kabadüz’de 3381698 nolu ihaleyi Esen Madencilik Şirketi kazandı. Yine Kabadüz’ de 3381705 nolu ihaleyi ise Koza Altın İşletmeleri aldı. Altınordu’daki 3381706 nolu ihaleyi de Esen Madencilik Şirketi aldı. Altın çıkarma işlemine ne zaman başlanacağı hakkında ise şu an için bir bilgi bulunmuyor. 

Kaynak: (Olay) - Ordu Olay Editör:
Etiketler: Siyanür, Tehlikesi, Bu, Kez, Altınordu, ve, Kabadüz’de,
Yorumlar
Haber Yazılımı