Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 23:09 Bu haber 3582 kez okundu
 
Projeyi NKY hazırlayacak
Sağlık Bakanlığı tarafından genel bütçeden yapılması planlanan Ordu Şehir Hastanesi Proje İhalesi sonuçlandı. ‘Ordu 900 Yataklı Şehir Hastanesi (Statik İzolatörlü) Uygulama Projelerinin ve İhale Dokümanlarının Hazırlanması Danışmanlık Hizmet Alımı İşi’ni ülke genelinde birçok projenin altına imza atan NKY aldı.
SAĞLIK Haberi
Projeyi NKY hazırlayacak

Ordu Şehir Hastanesi proje ihalesi sonuçlandı

‘Ordu 900 Yataklı Şehir Hastanesi (Statik İzolatörlü) Uygulama Projelerinin ve İhale Dokümanlarının Hazırlanması Danışmanlık Hizmet Alımı İşi’ ihalesi sonuçlandı. 17 Ekim 2019 tarihinde tamamlanan ön yeterlilik başvurusunda kriterleri uygun olan 21 firmaya ihaleye davet mektubu gönderildi. Sağlık Bakanlığı İhale Dairesi Başkanlığı tarafından 6 Aralık 2019 tarihinde ‘Belli İstekliler Arasında’ gerçekleştirilen ihalede teklif veren 21 firma ayrı ayrı incelendi. Yapılan değerlendirmelerin ardından 8 firma yeterlilik alabildi. Söz konusu yeterlilik alan firmalardan fiyat teklifleri alındı. Fiyat teklifi alınan firmalar arasında da teknik değerlendirme puanlaması yapıldı. Yapılan değerlendirmelerde 6 firma yeterli puanı aldı.

Yeterlilik alan 6 firma geçtiğimiz hafta mali değerlendirme için Bakanlığa davet edildi. Yapılan toplantıda firmalardan  ‘Ordu 900 Yataklı Şehir Hastanesi (Statik İzolatörlü) Uygulama Projelerinin ve İhale Dokümanlarının Hazırlanması Danışmanlık Hizmet Alımı İşi’ teklifler alındı. Teklifleri değerlendiren Bakanlık, ihaleyi 3 milyon 300 bin TL teklif eden NKY Archıtects ve Engıneerss’e verdi.

ONAYA SUNULDU

Sağlık Bakanlığı İhale Dairesi Başkanlığı, ihale sonucunu onaya sundu. İhalenin onaylanmasının ardından duyuruya çıkılacak. Bu süre içerisinde gelen itirazlar değerlendirilecek. Herhangi bir itirazın olmaması halinde Bakanlık ile NKY arasında sözleşme imzalanacak. En geç 20 gün içerisinde firmanın çalışmalara başlaması planlanıyor.

Öte yandan NKY; Bilkent Entegre Sağlık Kampüsü, Mersin Entegre Sağlık Kampüsü, Gaziantep Entegre Sağlık Kampüsü, Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü,Trabzon Haçkalı Baba Devlet Hastanesi, Çankaya VİP Hastanesi, Etlik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Bursa Entegre Sağlık Kampüsü birçok hastanenin projesinin altına imza atmıştı. Ayrıca, Ordu Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet binasının da projesini tasarlamıştı.

HASTANE ÜNİVERSİTE KAMPÜSÜNE YAPILACAK

Ordu Üniversitesi Senatosu, geçtiğimiz günlerde aldığı karar doğrultusunda 208 dönümlük arazisini hastane inşaatı için Sağlık Bakanlığına devretmişti. 216 bin metrekarelik kapalı alanda yapılacağı belirtilen hastanenin herhangi bir olumsuzluk olmaması halinde üniversite içerisine yapılacağı ve yatak kapasitesinin bin 100 olacağı öğrenildi.

NKY ARCHITECTS VE ENGINEERSS HAKKINDA

NKY, merkezi Türkiye'de, Suudi Arabistan, Dubai, Irak ve Bangladeş'te şubeleri bulunan küresel bir tasarım ve proje yönetim şirketidir. NKY sağlık, kamu binaları, ulaşım, eğitim tesisleri ve altyapı gibi farklı alanlarda tasarım, mühendislik, denetim ve proje yönetimi hizmetleri sunmaktadır. 1980 yılında Trabzon’da bir tasarım ofisi olarak kuruldu. 1991 yılında şirket kuruldu. Sürekli gelişim sayesinde, 2007 yılında NKY Merkez Ofisi Türkiye'nin başkenti Ankara'ya taşındı. Şube ofisleri dışında NKY, uluslararası ortaklarla ve ABD, Japonya, İtalya, Fransa ve İngiltere de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki uluslararası proje sahalarında çalışmaktadır. NKY şu anda Engineering News Record'un (ENR) Top 225 Uluslararası Tasarım Firmaları Listesi'nde 91’inci sırada yer alıyor.

Kaynak: (Olay) - Ordu Olay Editör:
Etiketler: Projeyi, NKY, hazırlayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X