google.com, pub-9252669575581657, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Haber Detayı
08 Mayıs 2020 - Cuma 07:24 Bu haber 718 kez okundu
 
Pide Soygunu Devam Ediyor
Her ramazan belirlenen pide fiyatlarına gelen tepkiler üzerine yeni fiyat ayarlaması yapılmıştı.
GÜNDEM Haberi
Pide Soygunu Devam Ediyor

 

İlk olarak 5 TL açıklanan Ramazan pidesine gelen tepkiler üzerine Ordu Valisi Seddar Yavuz’un girişimleri ile pide 4,5 TL düşürüldü.

VALİ SEDDAR YAVUZ TEPKİLERE KULAK VERDİ

İlk de açıklanan ve 5 TL olan pide fiyatına kamuoyundan gelen yoğun tepkilere ek olarak açıklama yapan Türkiye Fırıncılar Federasyonu Ünye Temsilcisi Cavit Arslan pide ile ilgili fiyat indirim yapılması gerektiğini belirtmişti. Gazetemizde yayınlanan haber ses getirmişti.

VATANDAŞ BİLDİRİMDEN MEMNUN AMA

Tepkiler üzerine yapılan indirim vatandaşlar arasında memnuniyet ile karşılansa da uygulamaya geçmedi.

Ünye’de ki fırınlarda vali Bey’in açıklamasına rağmen denetim yapılmadığı ve fırınların hala keyfi uygulama ile ekmekleri 5 liraya satması tepkileri iyice artırdı.

ASLAN ÖNCE TEŞEKKÜR ETTİ, SONRA YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET ETTİ

Konuyla ilgili olarak konuşan Türkiye Fırıncılar Federasyonu Ünye Temsilcisi Cavit Arslan “kamuoyunun ve bizim sesimizi duyan ve pide fiyatında indirim yapan valimize öncelikli olarak teşekkür ediyorum. Elimizden gelen bu sevindirici kararın ardından pide fiyatların düşmesini bekledik. Lakin gördük ki şu ana kadar fırıncılar bu fiyat tarifesi ne uymayıp kendi kafalarına göre fiyat tarifesinden satış yapıyorlar. Burada vatandaşın mağduriyeti hala devam ediyor. Fırıncılar almış olduğu karar devletin kararından üstte değil. Belediyenin ve kaymakamlığın gerekli tefrişleri yapmasını ve vali Bey’in almış olduğu kararın uygulanmasını bekliyoruz” dedi.

Kaynak: (Ünye Net) - Ünye Net Haber Editör:
Etiketler: Pide, Soygunu, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X