Haber Detayı
02 Temmuz 2020 - Perşembe 14:00 Bu haber 350 kez okundu
 
Kumru ile Ünye bağlanıyor
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Kumru ilçesine bağlı Yeniergen, Ergentürk Mahalle yolunun bin 300 metrelik bölümünde beton yol çalışmalarını başlattıklarını belirterek, “Bu yolla birlikte, Kumru-Ünye Tekkiraz bağlantı yolu ile Kumru- Ünye Karayolu’nu birbirine bağlıyoruz” dedi.
GÜNDEM Haberi
Kumru ile Ünye bağlanıyor

Türkiye’nin kırsal yol ağı en uzun ve en zorlu coğrafyalarından birine sahip olan Ordu’da, asfalt ve beton yol çalışmaları sürüyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekiplerce devam eden asfalt faaliyetlerinin yanı sıra beton yol çalışmaları da aralıksız bir şekilde ilerliyor. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in büyük önem verdiği ‘İş birliği’ çerçevesinde, ilçe belediyeleriyle birlikte yapılan protokollerle, mahalle ve grup yolları standartları yüksek, konforlu bir ulaşıma kavuşuyor.

 

 

 

 

Kumru’nun en önemli bağlantı noktasına beton yol

 

 

 

 

İlçe belediyeleriyle birlikte, il genelinde birçok ortak çalışma yürüttüklerini belirten Başkan Güler, ‘Birlikten güç doğar’ anlayışıyla, sorunları çözüme kavuşturduklarını söyledi. Asfalt seferberliğinin yanı sıra arazi ve iklim şartlarına bağlı olarak beton yol çalışmaları da yaptıklarını belirten Başkan Güler, “İlçe belediyelerimizle birlikte il genelinde beton yol çalışmaları yapıyoruz. Kumru Belediyemizle birlikte başlattığımız çalışmalarla, Kumru Yeniergen, Ergentürk Mahalle yolunun bin 300 metrelik bölümünde beton yol çalışmalarını başlattık. Bu yolla birlikte,  Kumru-Ünye Tekkiraz bağlantı yolu ile Kumru- Ünye Karayolu’nu birbirine bağlıyoruz” diye konuştu.

 

 

 

 

Ünye’nin 5 mahallesine hizmet verecek 

 

 

 

 

Ünye ilçesinde ise 5 mahalleye ulaşım sağlayan grup yolunda çalışmaların sürdüğünü ifade eden Başkan Güler, “Ünye Belediyemizle iş birliği içerisinde birçok noktada birlikte çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda, Yüceler, Gölceğiz, Kadılar Mahallesi grup yolunun devamında yer alan Erenyurt, Ağıdere güzergahını 5.5 kilometre beton yolla buluşturuyoruz. Büyükşehir ve Ünye Belediyesi ekiplerimiz yolda hummalı bir çalışma yürütüyor. Bundan sonra da ilçe belediyelerimizle birlikte mahallelerimizin sorunlarını çözmek için tam bir koordinasyon halinde faaliyetlerimize devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

Öte yandan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve Kumru Belediye Başkanı Yusuf Yalçuva da, sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamalarla, desteklerinden dolayı Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ettiler.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kumru, ile, Ünye, bağlanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı